-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na wykład dr. hab. Tomasza Pudłockiego

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego zaprasza na wykład dr. hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ zatytułowany „Fenomen epoki. Kultura wysoka w Europie Środkowej około 1900 roku”. Odbędzie się on 19 lipca br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8. Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu.

Dr hab. Tomasz Pudłocki to znany historyk pochodzący z Przemyśla, zawodowo związany z Krakowem. Wykłada w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pełni funkcję dyrektora Archiwum Nauki PAN i PAU. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii kultury, nauki i oświaty ziem polskich XIX i XX wieku, gender studies, pogranicza polsko-ukraińskiego w XIX i XX wieku oraz intelektualnych relacji Polski, Wielkiej Brytanii i USA w XIX i XX wieku. Jest autorem licznych publikacji z tego zakresu.

Zapraszamy na wykład dr. hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ pt. „Fenomen epoki. Kultura wysoka w Europie Środkowej około 1900 roku”

informacja za: www.biblioteka.przemysl.pl

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 08-07-2021 09:33
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 08-07-2021 09:32