8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozgadana, rozśpiewana i roztańczona „WINDA DO NIEBA" - relacja

20 czerwca 2021 r. – spektakl teatralny „WINDA DO NIEBA czyli czworo po czterdziestce” w ramach DNI ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO

Wszyscy kochamy romantyczne komedie, a kiedy są muzyczne - przepadamy za nimi. Rozgadana, rozśpiewana i roztańczona - taka dodatkowo jest „WINDA DO NIEBA czyli czworo po czterdziestce”.

Spektakl teatralny „WINDA DO NIEBA czyli czworo po czterdziestce”

Ich czworo to: uzależniona od złośliwości królowa śniegu - Magdalena, oaza naiwności i odkrywczych spostrzeżeń - Urszula, akwizytor totalny, facecik w garniturku - Jerzy i przez nadwrażliwość po sam nos zatopiony w kobiecości - Andrzej, wszyscy w tym samym wieku zostają uwięzieni pomiędzy piętrami w windzie. Czy będzie to chwila na podsumowanie czy czas na budzące się uczucie? Jeżeli ktoś z Państwa jeszcze tego naocznie nie sprawdził, to musi to przy najbliższej okazji koniecznie zrobić. W tym spektaklu życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji prowadzą do zaskakujących konfrontacji i komicznych puent, a to co ukryte wychodzi na jaw ze zdwojoną siłą. To naprawdę warto zobaczyć.

Autorem sztuki jest Fritz Schindlecker, przekład Roman Frankl, reżyseria Dariusz Taraszkiewicz. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego  wystąpili: Małgorzata Lewińska, Beata Olga Kowalska, Agnieszka Darkowska, Dariusz Kordek i Jacek Kawalec.

 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Grzegorz Gajdzik
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 23-06-2021 13:20
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 23-06-2021 13:20