15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wieczór z Marcinem Kydryńskim - relacja

18 czerwca 2021 r. – spotkanie autorskie z Marcinek Kydryńskim w ramach DNI ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO

Wieczór z radiowcem, wędrowcem, fotografem, producentem płytowym, pisarzem, organizatorem koncertów i festiwali Marcinem Kydryńskim odbył się w Galerii Zamek Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Jak większość imprez na Zamku Kazimierzowskim, spotkanie rozpoczęła dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska dając impuls do wspomnień bohaterowi tego wieczoru, trzeba dodać - miłych wspomnień. Marcin Kydryński przypomniał o pewnym wydarzeniu sprzed 25 lat związanym z szefową przemyskiej instytucji kultury. Dyrektor Renata Nowakowska, wtedy Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego zorganizowała Bal Charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są”, w którym czynny udział wziął właśnie Marcin Kydryński. Jak szanowny gość sam opowiadał, gościł w naszym mieście jeszcze kilka razy, jednak tamta wizyta wryła mu się wyjątkowo głęboko w pamięć. Był to jego „pierwszy raz z Przemyślem”. Po takim wstępie, barwne opowieści zaproszonego gościa miały bardziej wymowny, swojski wyraz.

Marcin Kydryński i Andrzej Kurdziel prowadzący spotkanie

Spotkanie z przemyską publicznością oprawione było – jak na galerię przystało – pracami plastycznymi, w tym wypadku były to reprodukcje dzieł Tamary Łempickiej. Swoistym przewodnikiem po życiowej historii zaproszonego gościa, prowadząc ten wieczór był Andrzej Kurdziel, m.in. były współpracownik Bogusława Kaczyńskiego, impresario artystyczny Haliny Kunickiej i Jerzego Treli.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 23-06-2021 10:43
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 23-06-2021 10:42