13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy do udziału w marszu ”Życia i Nadziei”

W dniu 5 października br. o godzinie 12.00 na przemyskim Rynku przy dźwiękach Harcerskiej Orkiestry Dętej z Żurawicy rozpocznie się marsz „Życia i Nadziei”. W programie znalazło się między innymi wystąpienie Pani Doroty Chudowskiej – Prezesa Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi – „EUROPA DONNA”. Uczestnicy marszu przejdą również ulicami przemyskiej starówki.
Celem Marszu jest zwrócenie uwagi na fakt, że rak piersi nie jest wyrokiem, jeśli zostanie wykryty w początkowym stadium choroby. Marsz ma na celu podniesienie świadomości kobiet i ich rodzin, że regularne badania profilaktyczne takie jak: mammografia czy USG - wykrywają raka piersi w jego najwcześniejszych stadiach wtedy, kiedy istnieje jeszcze duża szansa na jego wyleczenie. Niebagatelne znaczenie ma również regularnie wykonywane samobadanie piersi. W ten sposób kobiety wykrywają do 60% zmian w piersiach. Rak wyleczony umożliwia kobiecie powrót do normalnego życia, wychowania dzieci i kontynuowania pracy zawodowej.
Do udziału w marszu zapraszają: Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Powiatu Przemyskiego, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu, Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „EUROPA DONNA”.

JPGWeź udział w marszu "Zycia i Nadziei" 5 października 2007r. start godz. 12.00 (27,92KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-09-2007 07:28
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:07