-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pięć nowych, świetnie wyposażonych karetek dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

18 czerwca w przemyskim Rynku odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia pięciu nowych karetek dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Była to też okazja podziękowania ratownikom medycznym za ich trudną i ofiarną pracę w czasie pandemii. Medale złote, srebrne i brązowe za długoletnią służbę wręczyła pracownikom pogotowia wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, swoją obecnością uroczyste spotkanie zaszczyciła także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Pieniądze na sprzęt, który dzisiaj widzimy na przemyskim Rynku, pozyskane zostały z różnych źródeł - funduszy europejskich, funduszy ministerstwa zdrowia, funduszy rządowych, dotacji z samorządu województwa, a także środków własnych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Przemyślu. Wartość projektów, z których zakupiliśmy ambulanse, to 4 miliony złotych. Co ważne to nie tylko prezentowane dzisiaj ambulanse, ale i środki ochrony indywidualnej - to wszystko czego tak bardzo potrzebowaliśmy w trudnym czasie pandemii. Ambulanse pracujące w państwowym systemie ratownictwa medycznego, to najnowocześniejszy sprzęt jaki mogliśmy kupić. Samochody z napędem na cztery koła są kompletnie wyposażone chociażby w taki sprzęt jak bardzo nowoczesne defibrylatory, respiratory, urządzenia do wspomagania oddechu zastępczego, wejścia doszpikowe, czujniki tlenku węgla. A więc sprzęt, którym dysponujemy, to sprzęt, którym możemy się chwalić i prawidłowo realizować nasze zadania - opisywał nowy sprzęt Rafał Kijanka Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

karetki_1.jpeg

Uroczystość zgromadziła wielu gości: obok pracowników Pogotowia, byli to przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, miejskiego i powiatowego: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński, Starosta Przemyski Jan Pączek, a także służb mundurowych na co dzień współpracujących z Pogotowiem - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogusław Szczurko i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji podkom. Waldemar Kolczak. Obecni byli również dyrektorzy i przedstawiciele innych służb i inspekcji współpracujących. 

- Z tego miejsca składam hołd ratownikom, którzy w trakcie pandemii poświęcili swoje życie, a czasami życie. Praca, którą Państwo wykonujecie jest bardzo ciężka i odpowiedzialna i nie znosi bylejakości. Ta praca często jest związana ze sprzętem - im jest lepszy ten sprzęt, tym Wasza praca może być skuteczniejsza. Tak więc kierownictwu przemyskiej jednostki pogotowia należą się słowa wielkiego uznania za skuteczne pozyskiwanie pieniędzy na tak nowoczesny sprzęt - złożył swoje podziękowania ratownikom Prezydent Wojciech Bakun

karetki_6.jpeg

Krótkiej modlitwie i poświęceniu nowych karetek przewodniczył ks. bp. Krzysztof Chudzio. 

karetki_14.jpeg

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 18-06-2021 15:36
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 18-06-2021 15:35