0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Trzy dni przygody na kajakach

Uroki nadsańskiej przyrody i fauny, malownicze zakola rzeki, a przede wszystkim aktywne spędzenie czasu zapewnili uczestnikom organizatorzy I Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego "Błękitny San". Z Temeszowa będącego miejscem startu tej wyprawy 4 czerwca wyruszyło około 100 jego uczestników. Po drodze zatrzymywali się w Słonnem oraz Krasiczynie, aby 6 czerwca dotrzeć do naszego miasta.

Inicjatorami tego wydarzenia była Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, a partnerami Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl oraz Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego, realizatorem Water Team. 

Przy miłej atmosferze, świetnej pogodzie uczestnicy nie tylko podziwiali nadsańską przyrodę, ale także zapoznawali się z walorami turystycznymi gmin, które przemierzał spływ. To nie ostatnie wydarzenie na największej i najpiękniejszej rzece Podkarpacia. Już w czerwcu ruszają dwa kolejne spływy kajakowe Sanem organizowane przez PROT: 12 czerwca kajaki ruszą z Sanoka do Tyrawy Solnej, a 19 z Chyrzyny do Krasiczyna. 

Kajakarze na Sanie w pobliżu tarasu w Przemyślu. Widok na przemyską starówkę

 

 

kolorowe kajaki obrócone dnem do góry na brzegu Sanu

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcia i film: Grzegorz Karnas

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 09-06-2021 09:53
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 10-06-2021 09:41