-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiosenny koncert na dwa głosy - duet Agnieszka Sokolnicka & Voytek Soko Sokolnicki

Ten wspaniały koncert, spektakl muzyczny w wykonaniu małżeńskiego duetu Agnieszka Sokolnicka i Voytek Soko Sokolnicki na długo pozostanie w pamięci przemyskiej widowni. Wokalny duet - a właściwie tercet, ponieważ jak sami artyści poinformowali publiczność, Agnieszka Sokolnicka wystąpiła w siódmym miesiącu stanu błogosławionego – wykonał w sposób mistrzowski hity muzyki operowej, musicalowej i filmowej. Koncert rozpoczął się jednak bardziej melancholijnie i euforycznie. Voytek Soko Sokolnicki zaśpiewał autorskie utwory ze swojej najnowszej płyty „MELANFORIA” (tytuł pochodzi od połączenia słów melancholia i euforia), która ukaże się w sprzedaży dopiero w lipcu. Były to więc wykonania przedpremierowe. Zakończenie tego muzycznego wieczoru mogło być i oczywiście było tylko jedno – OWACJE NA STOJĄCO.  

występ w wykonaniu małżeńskiego duetu Agnieszka Sokolnicka i Voytek Soko Sokolnicki na scenie Zamku Kazimierzowskiego

Agnieszka Sokolnicka - sopran
Artystka występuje na deskach wielu Teatrów w kraju i za granicą. Solistka zespołu „Sopranissimo”, którego jest założycielką. Artystka odnosi ponadto międzynarodowe sukcesy występując w duecie SOKOLNICCY wraz ze swoim mężem Voytkiem Soko Sokolnickim. Dwie indywidualności, dwa rożne glosy, obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu. W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki: od opery przez słynne tematy muzyki filmowej, rozrywkowej, musical, operetkę, aż do muzyki sakralnej. Ich niepowtarzalne, zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym. Potwierdzeniem ich umiejętności są zdobyte nagrody, setki zaśpiewanych koncertów oraz wciąż powiększające się grono fanów. Artyści wydali płytę CD zawierającą najsłynniejsze duety muzyki klasycznej. Duet współpracuje z Klassische Philharmonie NordWest i stanowi zupełnie nową jakość na współczesnym rynku muzycznym. Od początku kariery solistka z powodzeniem  łączy sceny operowe z działalnością koncertową w kraju i za granicą.

Voytek Soko Sokolnicki – cinematic voice
Artysta niezależny, śpiewak operowy, plastyk, saksofonista, reżyser koncertów, a także jeden z trzech tenorów zespołu Tre Voci, z żoną Agnieszką Sokolnicką tworzą duet SOKOLNICCY. Nagrodzony statuetką im. Jana Kiepury za najlepszy debiut operowy roku 2021, zwycięzca XV Wielkiego Turnieju Tenorów  w Operze na Zamku w Szczecinie, zdobywca Platynowej Róży w II Bitwie Tenorów o Róże. Odtwórca głównych ról w dziełach takich jak: Candide, Pagliacci, Cavaleria, Rusticana, etc. Jego głównym celem jako artysty jest służba ludziom poprzez sztukę.

 

 

tekst i zdjęcia: Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 07-06-2021 14:44
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 07-06-2021 14:43