-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejny „Przystanek Poezja” w Centrum Kulturalnym

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na kolejny „Przystanek Poezja”,  cykliczną imprezę promującą twórczość wybranego poety z Podkarpacia.  Tym razem gościć będziemy poetkę z Lubaczowa – panią Józefę Kornagę.

Spotkanie odbędzie się 27 maja o godz. 18.00, z Autorką porozmawiamy o jej  poezji i różnorodnych pasjach. Wiersze o miłości i o pięknie roztoczańskiej przyrody usłyszymy w interpretacji pani Józefy oraz zaproszonych gości. Spotkanie autorskie, które nosi tytuł „Wrócę do ciebie w maju”  będzie można obejrzeć   on-line  na kanale YouTube i facebooku CK oraz na stronie Centrum Kulturalnego  w Przemyślu:  www.ck.przemysl.pl.
Zainteresowane osoby będą mogły otrzymać także wydany specjalnie na tę okazję tomik z wierszami Autorki wraz z jej autografem.

Plakat wydarzenia ze zdjęciem kwiatów i napisem:
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza spotkanie autorskie z Józefą Kornagą z Lubaczowa "Wrócę do Ciebie w maju"
Przystanek poezja on-line
www.ck.przemysl.pl
fb/CKPrzemysl YouTube.com/centrumkulturalne
Logo Centrum Kulturalnego

JÓZEFA KORNAGA

Od 37 lat jest mieszkanką Lubaczowa.  Mimo że jest na emeryturze nie narzeka nudę. Każdą wolną chwilę poświęca rozwijaniu swoich pasji:  czyta książki, haftuje obrusy i serwetki, pielęgnuje ogródek,  w przypływie natchnienia pisze wiersze. Kocha przyrodę,  szczególnym dla niej, niemal magicznym miejscem jest Roztocze. To tam  się wycisza i odpoczywa.  Od 15 lat jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej. Wydała tomiki poezji: „Poezja z Roztocza  - uczucia i myśli ”(2014 r.) , „W zamieci kul”  (2016r) i  „To, co piękne…” (2018r.). 

Tematyka jej wierszy jest różnorodna, poczynając  od  osobistych  refleksji  o przemijaniu i zmieniającym się życiu, ludzkich tęsknotach, uczuciach,  po zachwyt nad pięknem przyrody.  Wiersze poetki można również przeczytać w antologii „Notes poetycki” oraz antologiach wydawanych z okazji Dorocznego Spotkania  Poetów, których organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 24-05-2021 09:03
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 24-05-2021 09:03