10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

68 Rocznica Napaści Związku Radzieckiego na Polskę – zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Prezydent Miasta Przemyśla oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają do udziału w uroczystościach związanych z 68 rocznicą Napaści Związku Radzieckiego na Polskę. O godzinie 16.30 w Kościele Garnizonowym OO. Karmelitów Bosych odprawiona zostanie Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych obrońców Ojczyzny. Po Mszy odbędzie się przemarsz na Cmentarz Wojskowy, gdzie o godzinie 18.15 rozpoczną się uroczystości przy Grobie Katyńskim.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej uroczystości.

 

   17 września obchodzimy również inne ważne dla Polaków święto - Dzień Sybiraka. Obchody tego święta w niedzielę 16 września zorganizowane zostały przez Związek Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej. Po Mszy Świętej w Kościele oo. Karmelitów odbyło się spotkanie, w którym wziął  udział m.in. Poseł na Sejm RP Marek Kuchciński, a w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla Henryka Kaszycka-Paniw Sekretarz Miasta Przemyśla. W liście skierowanym do uczestników Prezydent napisał m.in.:

"Nasze pokolenia mogą tylko podziwiać upór i hart ducha Polaków, którzy tak ciężko doświadczeni przez najeźdźcę, potrafili organizować się, podtrzymywać wspólnie na duchu i pielęgnować w sobie tradycje i tożsamość narodową. Dla nas taka postawa jest dzisiaj niedościgłym wzorem patriotyzmu, więc nie przypadkiem spotkanie z Sybirakami jest dla mnie za każdym razem wielkim przeżyciem. Niewiele jest słów, które mogłyby wyrazić naszą wdzięczność za świadectwo Waszego życia. Możemy jedynie z całego serca podziękować, że w tak trudnym okresie polskich dziejów pozostaliście wierni naszej Ojczyźnie."

JPG68 Rocznica Napaści Związku Radzieckiego na Polskę (156,93KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-09-2007 10:17
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:07