19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Punkt szczepień przy Ratuszowej otwarty

Już o 8 godzinie rano w uruchomionym dzisiaj (17 maja) Punkcie Szczepień Powszechnych pojawili się pierwsi przemyślanie, którzy w ubiegłym tygodniu zarejestrowali się w ustawionym w ubiegłym tygodniu Rynku i Galerii Sanowej specjalnej strefie rejestracji przygotowanej przez Wojewódzki Szpital. Uruchomiony dzisiaj punkt przyjmie dzisiaj ponad 100 osób, które zostaną zaszczepione preparatem Moderna. 

Punkt Szczepień Powszechnych, który działa w sali gimnastycznej budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 1, będzie działał od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 - 18.00. Co ważne w tym miejscu zaszczepić może się każdy z wystawionym e-skierowaniem, a sam proces rejestracji dokonany zostanie na miejscu, więc preparat przeciwko COVID-19 możemy otrzymać natychmiast. W punkcie wkrótce podawana będzie szczepionka  Johnson & Johnson, a pod koniec miesiąca Pfizer. Wojewódzki Szpital będzie miał wkrótce do dyspozycji 8 tys. pierwszych dawek tych preparatów.

osoby oczekujące na szczepienie

Uruchomieniu Punktu Szczepień Powszechnych przyglądali się Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz Dyrektor Wojewódzkiego szpitala w Przemyślu Barbara Stawarz. To dzięki współpracy tych dwóch instytucji mógł on powstać i może działać na rzecz szybkiego szczepienia mieszkańców.

Prezydent Wojciech Bakun udzielający wywiadu

Wszystkie osoby, które chcą się zaszczepić w najbliższym czasie, zapraszamy do odwiedzenia punktu.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-05-2021 10:31
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 17-05-2021 10:31