14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 22 000 zł w ogólnopolskim programie grantowym „Patriotyzm jutra” na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”. Od 2009 r. operatorem programu jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

„Patriotyzm jutra” to program, który wspiera nowoczesne inicjatywy edukacyjne i artystyczne promujące postawy patriotyczne i obywatelskie oraz w niebanalny sposób zachęcające do poznawania i badania historii, także lokalnej.

Baner z logo programu i napisem Patriotyzm jutra, utrzymany w kolorach biało-czerwonych

Dofinansowany projekt adresowany jest do młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta i regionu zainteresowanych historią Przemyśla w czasie II wojny światowej i będzie realizowany w przemyskiej bibliotece na przełomie września i października. W ramach przedsięwzięcia zostanie zorganizowana wystawa, a także odbędą się prelekcje o tematyce historycznej oraz warsztaty projektowania mobilnej gry literackiej opartej na powieści, której akcja rozgrywa się w Przemyślu. Już dzisiaj zapraszamy na wielką październikową premierę.

Warto podkreślić, że otrzymane dofinansowanie to już druga w tym roku dotacja ze środków ministerialnych przyznana bibliotece. Ministerstwo wesprze bowiem także organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 14-05-2021 09:41
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 14-05-2021 09:41