15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Noc Muzeów" w przemyskim Zamku

Od 10.00 do 20.00 15 maja Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza do zwiedzania Zamku Kazimierzowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów". Bilety w tym dniu będą miały symboliczną cenę, czy 1 zł. 

baner promujący akcję Ogólnopolska akcja "Noc Muzeów" Nocne zwiedzanie Zamku zdjęcie zamku i księżyc

„Noc Muzeów” to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i nocnych. Tej nocy specjalnie dla coraz większej liczby odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje. Jednak w związku z pandemią COVID-19, w tym roku możliwe jest tylko indywidualne zwiedzanie i to wyłącznie z zachowaniem odpowiednich zaleceń sanitarnych.

Zamek Kazimierzowski to jeden z najcenniejszych zabytków i jednocześnie charakterystyczny element pejzażu naszego miasta. Od zawsze „kusi” turystów swoim urokiem. Poza walorami historycznymi, „eksponowana” jest tutaj również kulturą. Dzięki swojemu gospodarzowi, Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, bije tu „kulturalne serce miasta”.

zdjęcia przedstawiające Zamek Kazimierzowski z różnych perspektyw

Pandemia uniemożliwia prezentację imprez scenicznych, jednak dla zwiedzających udostępnione są wystawy prac plastycznych w zamkowych galeriach. Wszyscy, którzy odwiedzą Zamek, będą mieli okazję obejrzeć wystawę „Dialog”. Są to prace wykładowców i studentów Projektowania Graficznego i Architektury Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Wystawa eksponowana jest w dwóch galeriach „Zamek” i „Baszta”. Na zwiedzających czekają również wystawy stałe: Kazimierz Wielki Wczoraj i Dziś, Lapidarium, Kazimierz w Historii i Tradycji, 150 lat Towarzystwa Dramatycznego im. A. Fredry „Fredreum”, Dorobek sceniczny Kazimierza Opalińskiego – najwybitniejszego aktora „Fredreum”, Widoki przemyskie z lat 50 XX wieku, „Fredreum” w karykaturze.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.

kolaż zdjęć z wnętrz Zamku

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 11-05-2021 07:54
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 11-05-2021 07:53