18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Oddano kolejny budynek TBS-u

W dniu 13 września br. odbyło się oficjalne przekazanie kolejnej już inwestycji realizowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Przemyślu przy ul. Wysockiego. Przybyłych na uroczystość powitał Prezes TBS-u Mariusz Tkacz, który opowiedział krótką historię inwestycji. Jako drugi zabrał głos Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, który wyraził uznanie i pogratulował końcowego efektu inwestycji. Po części związanej z wystąpieniami i poświęceniu budynku przez księdza Jana Kucharczyka Proboszcza Parafii Lipowica przecięto wstęgę. Mieszkańcy w progach swojego nowego domu powitali przedstawicieli samorządu Przemyśla staropolskim obyczajem: chlebem i solą.
Poszpitalny budynek przy ul. Wysockiego został przekazany aportem przez Gminę Miejską Przemyśl celem adaptacji pod budownictwo mieszkalne. Miasto otrzymało budynek w zamian za działkę w centrum Przemyśla, która została przeznaczona pod budowę Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. W zaadaptowanym budynku powstały 44 nowoczesne mieszkania. Dzięki tej inwestycji poprzez zwolnienie lokali komunalnych lista oczekujących zmniejszy się o około 25 rodzin. Po budynkach przy ul. Rosłońskiego, Brudzewskiego czy Równej to kolejna pomyślnie zrealizowana inwestycja przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa lub adaptacja realizowana przez TBS to szansa na mieszkanie dla osób, które nie kwalifikują się do otrzymania lokali z miejskiego zasobu mieszkaniowego.
Prezydent Miasta Przemyśla jest inicjatorem szeregu działań zmierzających do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych Przemyślan. Przeznaczanie terenów Gminy oraz nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe realizowane przez TBS jest jednym z tych działań. Podjęta została między innymi decyzja o budowie 3 bloków komunalnych z mieszkaniami socjalnymi na osiedlu Herburtów. Ponadto miasto zamierza przystąpić do udziału w programie budowy dostępnego budownictwa społecznego „Moje Lokum” pod patronatem Ministra Budownictwa.

JPGUroczyste przecięcie wstęgi (261,86KB)

JPGOddawany budynek przy ul. Wysockiego w Przemyślu (241,59KB)

JPGWizualizacja komputerowa budynku przy ul. Wysockiego w Przemyślu (20,76KB)

JPGWizualizacja komputerowa budynku przy ul. Wysockiego w Przemyślu (20,39KB)

JPGWizualizacja komputerowa budynku przy ul. Wysockiego w Przemyślu (20,54KB)

JPGOddawany budynek przy ul. Wysockiego w Przemyślu (268,67KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 14-09-2007 13:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:07