14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„WITAJ MAJ, 3 MAJ!” – Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w historii Polski. Drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie wprowadzał nowoczesny, oświeceniowy sposób funkcjonowania państwa, dawał początek demokratycznym prawom w dużej części obowiązującym do dzisiaj. Aby podkreślić wagę tego wydarzenia Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu ogłasza konkurs plastyczny na plakat pt. „Witaj Maj, 3 Maj !”.

Konstytucja całkowicie zmieniała ustrój państwa, m.in. wprowadzała trójpodział władzy, nadawała prawa dotychczas pomijanym grupom społecznym, stwarzała możliwość naprawy państwa. Mimo, że nigdy nie weszła w życie, była tak ważna, że obecnie kolejne rocznice jej uchwalenia obchodzimy jako Święto Narodowe, a cały 2021 rok został przez Sejm RP obwołany Rokiem Konstytucji 3 Maja.

Plakat wydarzenia z godłem Polski i treścią:
Święto Konstytucji 3 Maja
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu
zaprasza uczniów klas I – III szkół podstawowych
z Przemyśla i powiatu przemyskiego do udziału
W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PLAKAT UPAMIĘTNIAJĄCY
230. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
pt. WITAJ MAI, 3 MAJ...!
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli:
> Wojciech Bakun - Prezydent Miasta Przemyśla
► Jan Pączek - Starosta Przemyski
Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie,
na stronie internetowej przemysl.pbw.org.pl.
oraz pod numerem telefonu 16 678 49 42 w. 23.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I – III szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego (szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie). Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Przemyśla i Starosta Przemyski.

Chociaż dzieci te dopiero za kilka lat będą uczyły się na lekcjach o wydarzeniach związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, już teraz warto zainteresować je tematem i poprzez udział w konkursie zachęcić do poznawania tego ciekawego i znaczącego fragmentu historii naszego państwa i narodu. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie się dzieci w tę inicjatywę przyczyni się do bardziej świadomego, refleksyjnego obserwowania lub uczestnictwa w wydarzeniach związanych z obchodami całego Roku Konstytucji 3 Maja oraz rozwoju ich postaw patriotycznych.

Dlatego zwracamy się do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców z prośbą o promocję konkursu wśród uczniów i zachęcenie ich do wzięcia w nim udziału. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy nasza propozycja trafi do jak największego grona młodych adresatów przedsięwzięcia i zmobilizuje ich do licznego w nim udziału.

PDFREGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEO PT.: „WITAJ MAJ, 3 MAJ”.pdf

PDFZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH.pdf

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-05-2021 15:00
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-05-2021 14:59