13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

W wyniku powtórzonego konkursu na Kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt stanowisko to stanowisko objęła Pani Joanna Puchalska-Tracz. Tym samym dotychczasowy szef jednostki Przemysław Grządziel na własną prośbę z dniem 1 maja przestał pełnić swoje obowiązki.

Przemysław Grządziel przez prawie 6 lat kierowania Schroniskiem, jak sam mówił „dla Bezcennych Zwierząt”, zmienił całkowicie oblicze tego miejsca. Pomimo trudnych warunków pracy, udało mu się nie tylko zadbać o estetykę, ale przede wszystkim zadbać o godne warunki życia dla psów i kotów, które tam przebywają. Dzięki zaangażowaniu i wiedzy zadbał o właściwą promocję adopcji zwierząt i ustalił jasne zasady przekazywania ich nowym właścicielom. Wiarygodne i przemyślane działania na rzecz poprawy bytowania podopiecznych Schroniska pozwoliły na przeprowadzenie niezbędnych inwestycji i zmobilizowały wielu darczyńców. Równie istotne było także zadbanie o właściwą opiekę weterynaryjną i współpraca z przemyskimi lecznicami. Każde ze zwierząt, które miał pod swoją opieką, znał i okazywał to co najważniejsze u opiekuna psa, czy kota – serce.

Przemysław Grządziel i jeden ze schroniskowych podopiecznych

Niestety pomimo propozycji, aby swoje umiejętności, wiedzę i zaangażowanie wykorzystał nadal pracując na innym stanowisku w samorządzie, zdecydował się na wybór innej drogi kariery zawodowej. Dziękujemy mu za wszystkie lata pracy na stanowisku Kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Mamy przekonanie, że jego wysiłek i zaangażowanie jeszcze długo będą procentować w pracy jego następcy i w samym Schronisku.

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcie: ze zbiorów Przemysława Grządziela

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-05-2021 14:16
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-05-2021 14:49