9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Vivat Maj, 3 Maj!

230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ze względu na ograniczenia związane z epidemią nie mogliśmy obchodzić tak jak zwykle wspólnie, w dużej grupie uczestników, a przez to i uroczyście. Przy ograniczonej grupie uczestników odbyła się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztu sztandarowego 5 bsp oraz przedstawicieli samorządu i Garnizonu Przemyskiego.

Uczestnicy obchodów również indywidualnie składali kwiaty w tradycyjnym miejscu, w którym przemyślanie wspominają twórców Konstytucji 3 Maja - pod kamieniem na Wzgórzu Zamkowym. Wieńce złożyły m.in. delegacje samorządu miasta z Prezydentem Wojciechem Bakunem, Zastępcą Prezydenta Bogusławem Świeżym i radnym Rady Miejskiej, Poseł na Sejm RP: Mieczysław Kasprzak, Starosta Przemyski Jan Pączek, przedstawiciele Dowódcy Garnizonu Przemyśl oraz Komendy Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej. 

Warta honorowa przy kamieniu upamiętniającym twórców konstytucji na Wzgórzu Zamkowym

Przypominamy, że do końca maja przed przemyskim Magistratem można oglądać wyjątkową wystawę przygotowaną przez przemyskie Archiwum Państwowe. Składa się ona z materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum, które związane są z obchodami kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Przemyślu.

Uczestnicy obchodów Święta Konstytucji

 

 

zdjęcia: Janusz Łukasiewicz

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 03-05-2021 14:57
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 03-05-2021 14:50