1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na ekologiczny spektakl dla dzieci on-line

Sprawdzony i lubiany przez dzieci, także z Przemyśla Teatr Kultureska oraz Wydział Architektury i Ochrony Środowiska UM zapraszają najmłodsze dzieci do obejrzenia spektaklu ekologicznego on-line “Zielony Kopciuszek”. Wydarzenie będzie dostępne w dniach 5 - 7 maja. Zapraszamy szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I – III.

logo WFOŚiGW.jpeg
Te swego rodzaju warsztaty on-line upowszechniające wiedzę ekologiczną Zielony Przemyśl zostały dofinansowane za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na podstawie umowy dotacji nr 6746/2021/EE/R/D z dnia 04.08.2021 r.

 

Klikając w link https://youtu.be/9LXzC1fmRdI na razie zobaczycie Państwo informację "Film niedostępny. Ten film jest prywatny" lub "Jeśli właściciel tego filmu dał Ci dostęp, zaloguj się". Jednak przez wspomniane trzy dni nie trzeba nic robić, logować się i wpisywać kodów i możecie go Państwo wraz z dziećmi i uczniami oglądać o dowolnej porze. 

Po spektaklu do zabawy można wykorzystać karty pracy i kolorowanki, dostępne do pobrania pod linkiem:

https://www.dropbox.com/sh/qivctn9z3xot2hp/AAAGgetrK0a4RNiLoud4wjx4a?dl=0 

 

scena ze spektaklu "Zielony Kopciuszek"

Charakter spektaklu

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

scena ze spektaklu "Zielony Kopciuszek"

Zapowiedź fabuły

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książe będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

scena ze spektaklu "Zielony Kopciuszek"

Dlaczego ten spektakl jest wyjątkowy?

"Zielony Kopciuszek" to autorska adaptacja Teatru Kultureska baśni o Kopciuszku, oparta na autorskim scenariuszu i bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób przez co gwarantują efektywną edukację ekologiczną. 

tekst i zdjęcia za: kultureska.pl

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 29-04-2021 12:16
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 13-09-2021 10:43