2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsza przemyska #deliberateria - zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu oraz Prezydent Miasta Przemyśl mają przyjemność zaprosić na konsultacje społeczne na temat praw człowieka, które odbędą się 9 czerwca 2021 r. w formule on-line. Włączyć się w nie może każdy pełnoletni mieszkaniec miasta lub osoba pracująca w Przemyślu. Wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną, która będzie otwarta do połowy maja pod adresem internetowym: forms.office.com/pl Spośród zgłoszonych osób wybrana zostanie grupa jak najbardziej reprezentatywna dla miasta pod względem demograficznym. Wybrane przez organizatorów zagadnienia i związane z nimi rekomendacje zostaną poddane dyskusji i głosowaniu a następnie skierowane m.in. do polskiego rządu. Pierwsza przemyska #deliberateria to nowy, angażujący model dialogu obywatelskiego. 

 

Zależy nam na jak najbardziej reprezentatywnej grupie dyskutantów i na tym, by nikt nie czuł się wykluczony. Dołożyliśmy starań, aby konsultacje były jak najszerzej dostępne co jest na przykład odzwierciedlone w wyglądzie przewodnika do konsultacji (powiększona czcionka czy uproszczony język). Uczestnicy mogą skorzystać również ze szkolenia z obsługi platformy wideokonferencyjnej czy z tłumaczenia na język migowy.  

 

Na osoby biorące udział w konsultacjach czeka ciekawe doświadczenie, którego częścią będzie między innymi dostęp do unikalnej, zaprezentowanej przez ekspertów wiedzy, dyskusja z wymianą poglądów oraz wyrażenie swojego zdania w formie rekomendacji. Wszyscy uczestnicy otrzymają również zaproszenie na specjalnie dla nich przygotowane, zamknięte webinarium na temat praw człowieka. Ci uczestnicy, dla których technologie on-line wciąż mają swoje tajemnice, będą mogli skorzystać z pomocy i szkolenia.  

Spotkanie będzie też po prostu miłą, towarzyską okazją do poszerzenia horyzontów i poszukania nowej perspektywy dla omawianych zagadnień. 

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie projektu: pihrb.org/prawa-czlowieka-i-biznes/ (Konsultacje pilotażowe w miastach) gdzie dostępna jest również ankieta rekrutacyjna. Dla użytkowników FB utworzone zostało specjalne wydarzenie, do którego można dołączyć: https://www.facebook.com/events/

Zapraszamy!

 


 

Deliberacyjne konsultacje społeczne #deliberateria w formie infografiki

 

 

Infografika Przewidziane zainteresowanie uczestników i uczestniczek

 

Infografika Ramowy przebieg spotkania konsultacyjnego

 

Infografika Konsultacje - zespół

 

Infografika Upublicznienie rezultatów konsultacji

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 27-04-2021 14:29
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 28-04-2021 13:12