14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 29 400,00 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. „III Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

 

 

Ideą Festiwalu jest integracja międzypokoleniowa oraz podniesienie kompetencji czytelniczych i rozbudzenie potrzeb literackich poprzez promocję wartościowej literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Trzecia edycja Festiwalu Książki „Między pokoleniami” odbędzie się w dniach 5–9 października br. i podobnie jak w latach ubiegłych będzie obfitować w szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych skierowanych do mieszkańców miasta i regionu. Odbędą się m.in.: spotkania autorskie dla różnych grup wiekowych z poczytnymi pisarzami, warsztaty z ilustratorami oraz konkursy tematyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto organizatorzy zaproszą młodzież na warsztaty tworzenia mobilnej gry literackiej, a mieszkańców miasta na jej premierę. 

 

Już teraz serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w festiwalowych przedsięwzięciach oraz zachęcamy do śledzenia strony internetowej biblioteki: www.biblioteka.przemysl.pl.

 

PBP budynek1.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-04-2021 10:29
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 21-04-2021 10:30