5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PCKiN Zamek otrzymało dotację na realizację zadania XXI Festiwal Poezji - "Ogrody Poetów"- Cyprian Kamil Norwid - poeta niezwykły, w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2021

Z niekłamaną radością informujemy Państwa, iż Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK otrzymało dotację Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 30.600 złotych w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. XXI Festiwal Poezji i Ogrody Poetów”- Cyprian Kamil Norwid – poeta niezwykły.

Projekt dotyczy niekomercyjnego – jednego z największych w Polsce Festiwali z udziałem czołówki polskich poetów, a także eseistów, prozaików, dziennikarzy i artystów największych scen teatralnych i muzycznych w Polsce.

 

Kolaż zdjęć upamiętniający ubiegłoroczny 20. Festiwal Poezji - "Ogrody Poetów" w Przemyślu.


Na ostatnim Festiwalu w 2020 roku gościł m.in. zmarły niedawno jeden z największych polskich poetów Adam Zagajewski, którego znaczenia dla polskiej kultury nie da się przecenić.

- Rok 2021 ustanowiono rokiem Cypriana Kamila Norwida. W tym roku przypada również wyjątkowa 200. rocznica urodzin poety, w związku z tym postać Cypriana Kamila Norwida stała się naszym motywem przewodnim, co umożliwi godne upamiętnienie oraz przybliżenie lokalnym społecznościom jego osobę jak i wszechstronną twórczość. Festiwal odbędzie się w dniach 24-26 września i będzie obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym Święcie Poezji - powiedziała Renata Nowakowska, dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek.Więcej informacji na stronie internetowej PCKiN Zamek www.kultura.przemysl.pl.

 

Plansza: otrzymaliśmy dotację na realizację zadania XXI Festiwal Poezji - "Ogrody Poetów"- Cyprian Kamil Norwid - poeta niezwykły, w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2021

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 20-04-2021 12:49
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 20-04-2021 13:21