-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pamięć zbiorowa o najazdach tatarskich w Przemyślu i okolicach – Archiwum Państwowe w Przemyślu zaprasza do udziału w konkursie

W imieniu Archiwum Państwowego w Przemyślu serdecznie zapraszamy uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych z miasta i gminy Przemyśl do udziału w konkursie historyczno-literackim pt. Pamięć zbiorowa o najazdach tatarskich w Przemyślu i okolicach.

 

Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie tekstu dotyczącego historii najazdów tatarskich w XVI-XVII w., które stanowiły zagrożenie dla mieszkańców Przemyśla i okolic. Przygotowana praca może mieć charakter wspomnień, relacji, legendy, podania lub opowieści przekazywanych, z pokolenia na pokolenie, funkcjonujących w rodzinie, sąsiedztwie lub najbliższej okolicy.

Partnerami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Przemyślu oraz Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Przemyślu.

 

Termin składania prac: 17 maja 2021 r.

 

Szczegóły konkursu (regulamin i załączniki) do pobrania na stronie archiwum. http://www.przemysl.ap.gov.pl/art,725,u-w-a-g-a-konkurs

 

tatarzy-konkurs-1.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-04-2021 12:23
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-04-2021 12:23