14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dziś Święto Chrztu Polski. “Wywieś Flagę!” – zachęcamy do udziału w akcji

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”. 

 

Baner "Święto Chrztu Polski". Na nim data 14.04 oraz hasło "Wywieś flagę".

 

Święto jest okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.

Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo. 

 

Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zaprasza do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. – To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.

 

Plakat "Święto Chrztu Polski". Na nim data 14.04 oraz hasło "Wywieś flagę". Na dole plakatu znajdują się logotypy Fundacji Słowo i Akcji Katolickiej w Polsce oraz adres strony www.swietochrztu.pl

źródło: Fundacja SŁOWO

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-04-2021 07:41