1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mieszkańcy osiedli! Właśnie rozpoczęła się nowa edycja Zielonej Ławeczki! – zapraszamy do udziału!

W imieniu Fundacji Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny zapraszamy i zachęcamy Państwa – mieszkańców przemyskich osiedli do udziału w podwórkowej inicjatywie społecznej. Jej cel to przemiana własnego osiedla w miejsce, w którym można razem miło spędzać czas w otoczeniu zieleni.

baner: zielona ławeczka 2021 zawierająca logo Banku Ochrony Środowiska

 

Współpraca daje większe możliwości

Jeśli chcecie mieć realny wpływ na miejsce, w którym mieszkacie, zależy Wam na jego czystości, bezpieczeństwie i praktyczności teraz macie taką możliwość. Coraz więcej osób ma chęć do takich działań i nietuzinkowe pomysły. Być może wspólnie z sąsiadami rozmawialiście, co należałoby zmienić, aby Wasza okolica była lepsza i piękniejsza. Jeśli nie, to może warto poddać taki temat pod dyskusję i stworzyć zespół sąsiedzki? Kontakty międzyludzkie są cenne, a współpraca zawsze owocuje dobrymi efektami.

 

Więcej informacji: www.zielonalaweczka.pl

 

zdjęcie ławki ogrodowej otoczonej zielenią

 

Wymarzone osiedle

Zielona Ławeczka to inicjatywa Fundacji BOŚ, do której przyłączyli się m. in. architekci krajobrazu z SGGW w Warszawie. Administracja osiedla bierze udział w projekcie jako członek Zespołu sąsiedzkiego, ponieważ to na jej konto będą dostarczone środki finansowe. Administracja będzie również strażnikiem poprawnie wykonanego zadania.

 

Co należy zrobić?

 

  • Wybierzcie miejsce, które chcecie zmienić i namówcie do tego sąsiadów.

Pamiętajcie o uzgodnieniu prac z administratorem terenu.

 

  • Przygotujcie projekt wraz z kosztorysem i harmonogramem wykonania skweru lub ogrodu. Oprócz roślin, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę,  która będzie dostarczona przez organizatora oraz dla chętnych zbiornik na wodę deszczową.

 

Do 6 czerwca 2021 roku zarejestrujcie się na stronie konkursu i zgłoście swój projekt.

 

baner: projekty można zgłaszać do 6 czerwca 2021 r.

 

Jak to działa?

Należy zebrać grupę sąsiedzką, która chce zmienić najbliższą okolicę w spokojny zielony skwer, barwny ogród, czy zaciszne miejsce odpoczynku. Ważnym elementem zagospodarowania terenu będzie zielona ławka ufundowana przez Organizatora. Dodatkowo w tegorocznej edycji chętne zespoły mogą otrzymać środki finansowe na zakup elementów niezbędnych do stworzenia obiektów mikroretencji. Na zakup roślin i innych przedmiotów potrzebnych do realizacji projektu zespół sąsiedzki otrzyma odpowiednie środki finansowe.

 

Każda grupa ma szansę na:

  • grant w wysokości do 1500 zł

  • nagrodę rzeczową w postaci zielonej ławki parkowej

 

Ulotka promująca akcję "Zielona Ławeczka 2021". Treść do pobrania w zamieszczonym poniżej pliku pdf.

Pobierz: PDFZL-7_list_mieszkancy_podglad.pdf (297,56KB)

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 12-04-2021 08:34