11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

UWAGA!!! - ZŁÓŻ KONIECZNIE WNIOSEK O WYDANIE DOWODU OSOBISTEGO

   Prezydent Miasta Przemyśla przypomina o konieczności wymiany starych dowodów osobistych. Osoby, które do 31 grudnia 2007r. nie złożyły wniosku, proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Przemyślu i zapisywanie się na listę osób oczekujących na złożenie wniosku na dowód osobisty na każdy kolejny dzień stycznia.

   Ilość zapisanych osób na jeden dzień wynosi 100, po czym lista zostaje zamknięta. Każdego dnia można zapisywać się na wybrany dzień stycznia, do wyczerpania dziennego limitu przyjęć. Numerki na odbiór dowodów osobistych są wydawane na bieżąco. Dzienny limit wydanych dowodów osobistych wynosi 80. Zapisy przymowane są w holu Urzędu Miejskiego u funkcjonariusza Straży Miejskiej.

   W przesłanej do Prezydenta Miasta przez Wicewojewodę Podkarpackiego informacji stwierdza się, że ustawa "o czasowym posługiwaniu się dowodami osobistymi wydanymi przed 1 stycznia 2001r." nie przedłuża wprost terminu wymiany książeczkowych dowodów osobistych. Zatem wnioski o ich wymianę obywatele mają obowiązek składać do dnia 31 grudnia 2007r. "Osoby, które nie dochowają tego terminu, mogą oczywiście - po tej dacie - składać wnioski o wydanie dowodu osobistego. Nie będą miały jednak żadnych gwarancji, że do 31 marca 2008r. otrzymają nowe dowody osobiste (w pierwszej kolejności drukowane będą dokumenty dla tych, którzy złożyli wnioski w ustawowym terminie). Może być więc i tak, że osoby, o których mowa z dniem 1 kwietnia 2008 roku nie będą posiadały stosownego dokumentu, a w związku z tym będą napotykać na trudności przy załatwieniu swoich bieżących spraw (na poczcie, u notariusza, w banku itp."

 

Więcej na temat wymiany dowodów osobistych.

Pobierz wniosek o wydanie Dowodu Osobistego
Karta usług Dowody Osobiste

Opublikował:  | Data publikacji: 12-09-2007 08:49
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:09