-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką – transmisja obchodów

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką jest polskim świętem państwowym obchodzonym 24 marca, poświęconym upamiętnieniu Polaków ratujących Żydów, ustanowionym przez Parlament w 2018 r. z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy.

 

 

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką dla Muzeum Polaków Ratujących Żydów jest dniem szczególnym, ponieważ ustanowiono go w rocznicę śmierci patronów Muzeum – Rodziny Ulmów z Markowej. Dzień ten odnosi się także bezpośrednio do misji Muzeum, którego celem jest ukazanie historii ratowania Żydów przez Polaków podczas II wojny światowej, polsko-żydowskich relacji w czasach Holokaustu oraz upowszechnianie wiedzy o losach Rodziny Ulmów z Markowej.

 

Wzorem lat ubiegłych pragniemy wspólnie z Państwem uczcić to niezwykłe Święto. Zapraszamy do transmisji on-line na kanałach organizatorów.

 


Transmisje dostępne są poniżej oraz na kanałach organizatorów, w tym: Facebook Muzeum Polaków Ratujących Żydów, YouTube Muzeum Polaków Ratujących Żydów


 

film ze źródła zewnętrznego - brak napisów

film ze źródła zewnętrznego - brak napisów

film ze źródła zewnętrznego - brak napisów

link do Klauzula informacyjna – RODO 

Linki i Informacje będą aktualizowane na bieżąco

 

źródło informacji: strona internetowa  Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 24-03-2021 11:37
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 24-03-2021 13:42