Ambasador Królestwa Hiszpanii z wizytą w nadsańskim grodzie

18 marca br. gośćmi Prezydenta Miasta Wojciecha Bakuna był Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama, któremu towarzyszył dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez-Vara de Rey.

 

Czwartkowa wizyta miała charakter kurtuazyjny. Podczas spotkania Prezydent miał okazję opowiedzieć o turystycznych i historycznych walorach nadsańskiego miasta oraz wymienić się doświadczeniami niełatwego – zarówno dla Polaków, jak i Hiszpanów – okresu pandemii.

 

Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama, dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez-Vara de Rey Prezydent Wojciech Bakun w trakcie spotkania

 

Delegacja, nim dotarła nad San, odwiedziła Zamość i Rzeszów. W ramach wizyty Ambasador Królestwa Hiszpanii wraz z Fernando Martínez-Varą de Rey’em spotkali się również z Metropolitą Przemyskim Arcybiskupem Adamem Szalem. Panowie zdążyli też – będąc pod skrzydłami jednego z miejscowych przewodników – odkryć uroki naszego miasta i dowiedzieć się nieco o jego przeszłości.

 

Flaga Hiszpanii powiewająca na budynku Urzędu Miejskiego - widok na Katedrę

 

Francisco Javier Sanabria Valderrama jest z wykształcenia prawnikiem. Swoją karierę w dyplomacji rozpoczął w 1989 roku. W tym czasie m.in. pełnił funkcję radcy Ambasady Hiszpanii w Ekwadorze, asesora w Gabinecie Sekretarza Stanu ds. Współpracy Międzynarodowej, radcy Stałego Przedstawicielstwa Hiszpanii w Unii Europejskiej oraz drugim szefem w Ambasadzie Hiszpanii w Republice Czeskiej. Od 2015 roku był dyrektorem generalnym Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka.

Francisco Javier Sanabria Valderrama swoje urzędowanie jako Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce rozpoczął 10 stycznia 2018 roku.

 

Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama, dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez-Vara de Rey Prezydent Wojciech Bakun w trakcie spotkania

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował(a):  Data publikacji: 18-03-2021 14:38

Na skróty