12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Warsztaty wielkanocne w Muzeum

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej wraz z oddziałem Muzeum Historii Miasta Przemyśla zaprasza dzieci na warsztaty edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

 

 

 

 

♦ Budynek Główny Muzeum Narodowego Ziem Przemyskiej

 

PISANKA WOSKIEM MALOWANA

W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z historią zdobienia pisanek, a także dowiedzą ja­kie znaczenie przypisywało się wzorom i kolorom zdobiącym wielkanocne jajka. W części praktycz­nej dzieci będą zdobić jajka metodą batikową*, w której za pomocą szpilki osadzonej w drewien­ku będą nanosić na skorupkę jaja rozgrzany wosk tworząc wzór i barwić wybranym kolorem pisan­kę.

*Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie 2 ugotowanych jaj.

 

STÓŁ WIELKANOCNY I JEGO ATRYBUTY

Uczestnicy zajęć poznają tradycyjne obrzędy związane z Wielkanocą i poprzedzającym ją Wiel­kim Tygodniem, a także dowiedzą się jak przy­gotować wielkanocny stół i dlaczego nieodzowne jest umieszczenie na nim czerwonej kraszanki i zielonej rzeżuchy.

W części praktycznej zajęć dzieci upieką wielka­nocne babeczki niezbędne podczas świątecznego śniadania, albo ozdobią serwetki do wielkanoc­nego koszyczka.

 

W związku z ograniczeniami epidemiologicz­nymi na warsztaty przyjmowane są grupy składa­jące się maksymalnie z 20 osób.

 

Zajęcia odbywają się w Gmachu Głównym Mu­zeum Pl. Berka Joselewicza 1, 37 -700 Przemyśl. Opłata za udział w zajęciach wynosi 7 zł/os + 25 zł od grupy za edukatora. Grupy prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, oso­biście lub telefonicznie pod numerami telefonu: 16 679 30 45 lub 16 679 30 08.

 

 

♦  Muzeum Historii Miasta Przemyśla

 

RÓŻNE METODY OZDABIANIA JAJ WIELKA­NOCNYCH

Podczas zajęć uczestnicy ozdabiają styropianowe pi­sanki metodą Decoupage oraz poznają znaczenie umieszczanych na nich symboli.

 

TRADYCJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Podczas zajęć uczestnicy poznają historię oraz zwy­czaje wielkanocne, następnie ozdobią figurki gipso­we w kształcie dekoracji do koszyczka np. baranek, jajko, kurczaczek itp., albo stworzą własną palmę wielkanocną.

 

W związku z ograniczeniami epidemiologiczny­mi na warsztaty przyjmowane są grupy składające się maksymalnie z 20 osób.

 

Zajęcia odbywają się w Kamienicy Brzykowskiej ul. Ry­nek 9, 37 -700 Przemyśl. Opłata za udział w zajęciach wynosi 7 zł/os + 25 zł od grupy za edukatora. Grupy pro­simy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedze­niem, osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 16 679 30 46.

 

Plakat zapraszający na warsztaty - przedstawia koszyk wielkanocny z kurczakiem i króliczkiem na tle panoramy Przemyśla
Napis Warsztaty Wielkanocne 
Adres organizator: Muzeum narodowe Ziemi Przemyskiej, Plac Berka Joselewicza 1, 37-700 Przemyśl, tel. 16 679 30 08, 16 679 30 45 Logo Muzeum

Tematy Warsztatów - tekst alternatywny w pliku poniżej

DO POBRANIA:

PDFTekst alternatywny Warsztaty Wielkanocne w Muzeum .pdf

 

źródło informacji: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-03-2021 09:58
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-03-2021 12:59