12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przekaż 1% podatku organizacji pożytku publicznego

Szanowni Mieszkańcy Przemyśla,

„1% - Przemyśl to sobie” – pod takim hasłem już od wielu lat zachęcamy Państwa do przekazywania 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego. Przed nami kolejny czas rozliczeń podatkowych. Nadal możemy to zrobić tradycyjnie – wpisując do papierowej wersji swojego PIT-a numer KRS wybranej OPP. Możemy również skorzystać z nowej usługi Twój e-PIT. To nadal my decydujemy, do której organizacji trafi nasz 1% podatku!

 

Znajdujemy się w bardzo trudnej i złożonej sytuacji społeczno-gospodarczej. Wszystkich nas dotknęły skutki pandemii. Pomimo przeciwności są organizacje, które nie zaprzestały działalności, lecz aktywnie włączyły się w niesienie pomocy potrzebującym. Dzięki odwadze i determinacji swoich członków i wolontariuszy, organizacje te przetrwały. Dziś proszę w ich imieniu – wspomóżmy nasze organizacje. Naprawdę 1% procentuje! W tym małym procencie tkwi wielka siła sprawcza. Skorzystajmy z tego przywileju.

 

Pozostawmy 1% w Przemyślu!

 

 Z poważaniem

Wojciech Bakun

Prezydent Miasta Przemyśla

 

 


 

 

 

ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO CZEKAJĄ NA 1%

            

Na stronie internetowej Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego znajduje się aktualny wykaz wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020.

 

Poniżej zamieszczamy wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu miasta Przemyśla uprawnionych do otrzymania 1% podatku.

 

W celu przybliżenia działalności przemyskich OPP zachęcamy do zapoznania się z wykazem Organizacji Pożytku Publicznego, który znajdą Państwo w pliku poniżej

plik do pobrania:

Organizacje Pożytku Publicznego

 

  • W okienku „Wybrane kategorie” można wskazać „Organizacje Pożytku Publicznego” i nacisnąć przycisk „Szukaj”, a wyświetlą się wszystkie organizacje OPP, które są uprawnione do uzyskania 1% za rok 2020. W celu zapoznania się z działalnością wybranej organizacji, po prawej stronie należy nacisnąć przycisk „zobacz więcej”.

 

PDFOPP uprawnione do 1 % za rok 2020.pdf (rozmiar pliku: 153 KB)

 

baner promocyjny - widok przemyskiego Rynku z napisem 1%

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 16-02-2021 10:29
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 17-03-2021 09:27