1 °C
×

Zawiercie zdobyte! Za nami niesamowite „Sar - Starzecki show”

Z pewnym niepokojem oczekiwali na I mecz rundy rewanżowej Kibice zespołu ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

Ponad dwa miesiące przerwy w rozgrywkach I ligi spowodowały, że przygotowania do drugiej części sezonu trzeba było rozpocząć praktycznie od zera i na dobrą sprawę, aktualna forma poszczególnych zespołów była jedną wielką niewiadomą.

Do Zawiercia nasi szczypiorniści udali się w najmocniejszym składzie. Drobny uraz zdążył wyleczyć pozyskany w przerwie zimowej Daniel Dutka, a reszta zawodników nie narzekała na żadne dolegliwości. Prawie sześciogodzinna podróż nie wpłynęła na szczęście niekorzystnie na przemyski zespół.

Zdjęcie trybun i kibiców

Pierwsza połowa sobotniego meczu, to bardzo dobra gra w defensywie i fenomenalna postawa Pawła Sara, który praktycznie zamurował bramkę. W ciągu 10 minut obronił wszystkie 3 egzekwowane przez gospodarzy rzuty karne i po 30 minutach ORLEN Upstream SRS Przemyśl prowadził 14-8.

Zdjęcie z akcji pod bramką Czuwaju

Druga połowa spotkania była bardziej wyrównana. Do 50 minuty nic nie wskazywało na to, że przemyscy szczypiorniści będą mieli w tym meczu jakiekolwiek problemy. Utrzymywali bezpieczną 4-5 bramkową przewagę. Zespół z Zawiercia postawił wszystko na jedną kartę. Bardzo agresywna gra w obronie spowodowała, że na 7 minut przed końcem meczu, ORLEN Upstream SRS Przemyśl prowadził już tylko 22-20. To było jednak wszystko, na co pozwolili ambitnym zawodnikom z Zawiercia nasi szczypiorniści. W ciągu 5 minut zdobyli sześć bramek, tracąc tylko jedną i zdobyli niezwykle cenne 3 punkty, wygrywając ostatecznie 28-21.

Narada piłkarzy Czuwaju z trenerem

Na uwagę zasługuje wyśmienita dyspozycja skrzydłowego Orlen Upstream SRS Przemyśl - Kevina Starzeckiego. Król Strzelców turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanego w Przemyślu, cały czas imponuje swoją skutecznością. W meczu z Viretem Zawiercie zdobył sześć bramek - z czego cztery w ostatnich pięciu minutach i niewątpliwie sobotni sukces, to w dużej mierze jego zasługa.

Kolejny mecz załoga Orlen Upstream SRS Przemyśl rozegra w Przemyślu. 27 lutego do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyjedzie nieobliczalny zespół MTS Chrzanów.

Natomiast już w tym tygodniu, nasi Juniorzy jadą do Gdańska, gdzie w dniach 19-21 lutego, walczyć będą o awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski!

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-02-2021 08:32
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 16-02-2021 08:34