6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PWiK i urzędnicy pomagają w odśnieżaniu miasta [AKTUALIZACJA - 12 lutego 2021] - WIDEO

W ostatnich dniach Przemyśl – podobnie jak wiele innych miast w Polsce – pokryła gruba warstwa białego puchu. Opady śniegu bynajmniej nie zaskoczyły naszych służb porządkowych, ale ich skala jest tak duża, że mimo, iż cały sprzęt, jakim dysponują nasze spółki realizujące zadanie odśnieżania miasta jest w użyciu, a pracownicy służb drogowych od sobotniej nocy robią wszystko, żeby drogi w mieście były przejezdne, a chodniki drożne, to nie ustępujący (ani na chwilę) opad sprawia, że nie są oni w stanie uporządkować natychmiast wszystkich ulic w mieście.

 

 

W czwartek, 11 lutego br. na pomoc drogowcom ruszyli pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz urzędnicy przemyskiego magistratu. Pracownicy miejskiej spółki zaangażowali się w odśnieżanie jezdni oraz przystanków na terenie miasta, natomiast urzędnicy pomagali w usuwaniu śniegu w obrębie Starówki.

Zapewniamy, że nasze służby robią wszystko, aby mieszkańcy nadsańskiego grodu mogli bezpiecznie się po nim poruszać.

 

 

Przypominamy, że zgodnie z przepisami to właściciele nieruchomości mają obowiązek utrzymać ją w należytym stanie. Do właścicieli lub zarządców nieruchomości należy też odśnieżanie chodnika wzdłuż posesji oraz posypanie oblodzonych i śliskich powierzchni solą lub piaskiem. Oprócz tego właściciel lub zarządca domu powinien pamiętać o usuwaniu z dachu zwisających sopli lodu i zalegającego śniegu, po to, aby nie zagrażał on konstrukcji budynku oraz nie zsuwał się na przechodniów.

 

 

AKTUALIZACJA [12 lutego br. godzina 9.40]

 

Akcja – odśnieżanie!
 
Kolejny dzień zmagań z nieustająco padającym śniegiem za nami. Do pomocy w walce z zasypującym nas białym puchem włączyli się pracownicy miejskich spółek, urzędnicy, a także… prywatne podmioty – w tym uczynni i bardzo mobilni właściciele quadów, z którymi miasto nawiązało współpracę. Cały sprzęt, którym dysponują służby drogowe jest non stop w użyciu.
 
Robimy wszystko, by mieszkańcy nadsańskiego grodu mogli bezpiecznie się po nim poruszać.
 

 

 

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 11-02-2021 14:50
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-02-2021 09:49