7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Komendant KMP w Przemyślu odchodzi na emeryturę

5 lutego br. Komendant Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu podinsp. Piotr Mazur odda dowodzenie przemyską jednostką. W przeddzień odejścia na zasłużoną emeryturę, szef przemyskiej policji spotkał się z Prezydentem Miasta Przemyśla Wojciechem Bakunem oraz Wiceprezydentem Bogusławem Świeżym.

 

Komendant Piotr Mazur wraz z Prezydentem Wojciechem Bakunem i zastępcą Prezydenta Bogusławem Świeżym w gabinecie prezydenckim

 

Włodarz podziękował Komendantowi Piotrowi Mazurowi za dotychczasową współpracę, życząc swojemu gościowi samych sukcesów i powodzenia w sprostaniu wyzwaniom, które przed nim stoją.

 

- "Proszę przyjąć największe wyrazy szacunku oraz szczere podziękowania za godne, wieloletnie pełnienie jakże niełatwej i odpowiedzialnej służby. W imieniu swoim oraz mieszkańców naszego miasta dziękuję za współpracę i okazywane wsparcie" – powiedział Prezydent Wojciech Bakun.

 

 

Podinsp. Piotr Mazur służbę w Policji pełnił przez ponad 26 lat. Rozpoczął ją w maju 1994 roku w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie. Następnie, na własną prośbę, przeniósł się do (dawniej) Komendy Rejonowej Policji w Przemyślu, gdzie początkowo pełnił służbę na stanowisku dzielnicowego.

Końcem 1998 roku podinsp. Piotr Mazur został przeniesiony do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ówczesnej Komendy Rejonowej Policji w Przemyślu, gdzie do 15 sierpnia 2016 roku przechodził kolejne szczeble kariery zawodowej – począwszy od stanowiska referenta, następnie specjalisty, kierownika referatu, eksperta, do stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. W tak zwanym międzyczasie, w latach 2008-2009 był delegowany i pełnił służbę w Centralnym Biurze Śledczym.

Od 2016 do 2018 roku zajmował stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych. W sierpniu 2018 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-02-2021 13:51
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 17-02-2021 10:35