15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek przeszedł do historii

W niedzielę, 31 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbyła się Gala Finałowa 6. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Organizatorem wydarzenia były: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Klasztor oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.

 

Tegoroczne wydarzenie – ze względu na trwającą epidemię i związane z nią restrykcje – miało charakter „hybrydowy”. To znaczy, że chcący wziąć udział w wydarzeniu mali i nieco więksi artyści – dzieci (w wieku od 6 lat), młodzież i osoby dorosłe, soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, orkiestry, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby indywidualne  – amatorzy i uczniowie szkół artystycznych – musieli nagrać swoje występy i przesłać je za pomocą poczty elektronicznej na adres organizatora konkursu.

Zwieńczeniem tegorocznej, tak innej niż jej poprzednie edycje imprezy, było – ogłoszenie wyników, a następnie Koncert Laureatów, które tym razem przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej.

 

Integralną częścią niedzielnego wydarzenia była Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Abpa Adama Szala, w której udział wzięli m.in.: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Bogusław Świeży oraz Wicestarosta Przemyski Marek Kudła.

 

Ogłoszenie werdyktu jury VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek:

 

(film ze źródła zewnętrznego, brak napisów)

Koncert laureatów:

 

(film ze źródła zewnętrznego, brak napisów)

Plakat VI Festiwalu Kolęd Kolęd i Pastorałek - tekst alternatywny w załączniku poniżej

PDFTekst alternatywny do plakatu VI Międzynarodowy Fetiwal Kolęd i Pastorałek.pdf

tekst: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 01-02-2021 15:33
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-03-2021 10:59