22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Podkarpacie Biega” - za nami symboliczne podsumowanie projektu

Nikomu nie trzeba udowadniać jak istotny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju jest sport. Mamy tu na myśli zarówno zdrowie i rozwój pojedynczego człowieka jak i całego społeczeństwa. Sport integruje, tworzy więzi, sprzyja utożsamianiu ludzi z miastem, z województwem, jest jego wizytówką i gwarancją rozpoznawalności. Mając to na uwadze w 2020 roku powstał pomysł utworzenia grupy Podkarpacie Biega.

 

Celem inicjatorów przedsięwzięcia było przede wszystkim upowszechnianie kultury fizycznej przez bieg oraz wspomaganie rozwoju sportu na Podkarpaciu. Bieganie to najprostsza forma ruchu dla człowieka. Biegać może każdy, wszędzie i o każdej porze.

 

- To właśnie z łatwości i dostępności biegania wynika jego ciągle rosnąca popularność. Wystarczy wstać z kanapy, ubrać się wygodnie i ruszyć przed siebie. Z czasem odczuwamy potrzebę, aby swoją biegową pasję dzielić z innymi, zaczynamy szukać nowych doświadczeń, odczuwamy chęć sprawdzenia swoich sił w zawodach. Choć na początku biegaliśmy tylko dla siebie coraz silniej odczuwamy potrzebę zmierzenia się z nowym wyzwaniem i wspólną rywalizacją. Nic dziwnego, że w ciągu kilku ostatnich lat bieganie stało się jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu uprawiana zarówno przez profesjonalistów jak również amatorów – powiedział Dariusz Łapa, sekretarz miasta Przemyśla, a jednocześnie zapalony biegacz i aktywny członek grupy Podkarpacie Biega.

 

Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa z nagrodzonymi biegaczami Dariuszem Łapą i Norbertem Wnukiem na tle ścianki reklamowej Przemyśla

 

28 stycznia br. w przemyskim magistracie odbyło się – ze względu na trwającą epidemię i związane z nią obostrzenia – symboliczne podsumowanie akcji Podkarpacie Biega.

 

Projekt, a przede wszystkim jego biegający uczestnicy – przy okazji zawodów, które odbywają się w różnych częściach kraju – promują województwo podkarpackie. Z tej okazji przemyślanin, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch przekazał na ręce Norberta Wnuka (2. miejsce w rocznym podsumowaniu projektu) oraz Dariusza Łapy (na 6. miejscu) nagrody dla pierwszej dziesiątki sportowców, którzy „wybiegali” w ramach akcji największą liczbę kilometrów. Warto podkreślić, że na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowała się kobieta – Adrianna Czyżowska z Błażowej, która zakończyła 2020 rok imponującym wynikiem 5150 kilometrów.

 

Torby z nagrodami dla biegaczy z logo Podkarpackie przestrzeń otwarta

 

Podkarpacie stało się jednym z najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Podkarpacie Biega – stan na 31 grudnia 2020 roku:

 

1. Adrianna Czyżowska – 5150 km

2. Norbert Wnuk – 4840 km

3. Tomasz Łeptuch - 4198 km

4. Paweł Szawan - 4124 km

5. Krzysztof Wiernusz - 4120 km

6. Dariusz Łapa - 4020 km

7. Andrzej Cisek - 3911 km

8. Jacek Groch - 3586 km

9. Piotr Stasiowski – 3546 km

10. Radek Warecki – 3400 km

 

W sumie – w minionym roku projekt liczył 355 uczestników, którzy razem wybiegali 429 000 km (!)

Suma wymienionej powyżej „pierwszej dziesiątki” to 40 000 km.

 

- Niezależnie od tego czy biegasz krótkie czy długie dystanse, jak wielkie masz ambicje, czy chcesz wygrywać w poważnych zawodach, czy tylko utrzymać formę – możesz nauczyć się wyznaczać i programować swoje cele. Po co? Żeby przekształcić w rzeczywistość swoje marzenia – podsumowują członkowie grupy Podkarpacie Biega.

Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa z nagrodzonymi biegaczami Dariuszem Łapą i Norbertem Wnukiem na tle ścianki reklamowej Przemyśla

publikacja/zdjęcia: Agata Czereba

zdjęcie: Melk Hagelslag z Pixabay

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-01-2021 11:33