11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Więcej czasu na zgłoszenie do konkursu „Szkoła z klimatem”. Do wygrania 100 tys. zł

Do 30 kwietnia br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedłużył termin zgłoszeń do konkursu „Szkoła z klimatem”. Zwycięska szkoła otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Konkurs przeznaczony jest dla publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych i ich zespołów z terenu całego kraju, które mają siedzibę w miastach. Uczestnikami mogą być zespoły projektowe uczniów (maksymalnie do 20 osób lub jedna klasa), pod kierownictwem nauczyciela.

Zwycięska szkoła otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł na realizację projektu. Poza tym przyznane zostanie pięć wyróżnień po 5 tys. zł każde.

Baner promujący konkurs - Miasto, na pierwszym planie budynek z napisem "Szkoła z klimatem" i napisami Konkurs dla miejskich szkół średnich,  100 000 zł nagroda główna 
www.nfosigw.gov.pl/szkolazklimatem 
Loga Ministerstwa Klimaty i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zadaniem konkursowym jest opracowanie planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i ewentualnie jej sąsiedztwa (otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp). W ramach zgłoszenia należy wykonać opis stanu obecnego otoczenia szkoły, zagrożeń związanych ze zmianami klimatu i zaproponować, jak można poprawić tę sytuację. Do mini planu adaptacji do zmian klimatu należy dołączyć minimum jedno kolorowe zdjęcie miejsca, w którym ma być zrealizowany projekt, a także co najmniej jeden kolorowy rysunek lub wizualizację tego samego miejsca po przeprowadzeniu działań przedstawionych w planie.

Projekty konkursowe ze szczegółowym opisem planowanych działań należy zgłaszać za pomocą elektronicznego formularza konkursowego na stronie www.nfosigw.gov.pl/szkolazklimatem, gdzie dostępne są również wszystkie informacje wraz z regulaminem. Pytania dot. konkursu można kierować na adres: .

Ogólnopolski konkurs Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla miejskich szkół ponadpodstawowych „Szkoła z klimatem” jest elementem projektu Ministra Klimatu i Środowiska pn. „Miasto z klimatem”.

źródło informacji: samorzad.pap.pl

zdjęcie we wstępie: Obraz anncapictures z Pixabay

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-01-2021 13:37
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 27-01-2021 13:36