5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Biuro Rzeczy Znalezionych w Przemyślu

W 2020 r. do Biura Rzeczy Znalezionych w Przemyślu przyjęto na przechowanie 28 zgubionych rzeczy. Rok wcześniej było ich 23. Wśród zagubionych przedmiotów najczęściej zdarzają się: telefony komórkowe, rowery, klucze  oraz portfele z zawartością.

W ubiegłym roku do Biura Rzeczy Znalezionych znajdującym się w głównym budynku przy Rynek 1 dostarczono m.in. 11 telefonów komórkowych, 5 portfeli z zawartością, 3 rowery, kilka sztuk kluczy oraz wózek inwalidzki i torebkę.

Najczęściej przedmioty dostarczane są przez takie instytucje jak: Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, Miejski Zakład Komunikacji, Zakład Karny lub przez samych mieszkańców.

Znalezione rzeczy czekają na właściciela 2 lata !

Rzeczy przechowywane są przez okres dwóch lat od dnia znalezienia. Po tym terminie prawo własności przechodzi na znalazcę.
Do biura przyjmowane są rzeczy, których wartość przekracza 100 zł.

Pracownicy biura poszukują właściciela przedmiotów i starają się ich zidentyfikować. Dzwonią pod numery telefonów znajdujących się na ostatnio wybranym numerze  w telefonach komórkowych (o ile urządzenie nie zostało zablokowane), a także pozyskują dane
z dokumentów i wizytówek znalezionych. Około 2 procent  rzeczy rocznie  zostaje przekazane właścicielowi.

Jak odebrać zgubioną rzecz ?

Aby odebrać zgubione przedmioty w miejskim biurze przy Rynek 1 należy przedstawić  dowód zakupu lub inny dokument poświadczający własność. Kiedy jest to nie możliwe konieczne będzie dokładne opisanie zguby, określenie jej cech szczególnych oraz wskazanie okoliczności i potencjalnego miejsca zgubienia.

 Gdzie szukać zguby ?

Ogłoszenie na temat zgubionych przedmiotów publikowane są m.in. Biuletynie Informacji Publicznej, na Tablicy Ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Informacje na temat godzin otwarcia Biua oraz dane kontaktowe dostępne są na stronie bip.przemysl.pl

Biuro Rzeczy Znalezionych działa w Przemyślu  od 20 lat.

Przemyskie Biuro Rzeczy Znalezionych zostało powołane do życia 20 lat temu.
Funkcjonuje jako zadanie zlecone Wydziału Organizacyjnego.
Zasady jego funkcjonowania określa ustawa z dnia 20 lutego 2015r.o rzeczach znalezionych (Dz. U z 2019r. poz. 908).

zdjęcie poglądowe- zegarek i portfel

fot. pixabay.com

Opublikował: Maciej Wolański | Data publikacji: 26-01-2021 09:05
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 23-03-2021 10:30