0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejny tom „Rocznika Przemyskiego”

Przemyskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk swoją działalność w ubiegłym roku podsumowało publikacją „Rocznika Przemyskiego”.

To już 56. tom tego zasłużonego, interdyscyplinarnego czasopisma naukowego. W jego ramach ukazały się: „Rocznik Przemyski Historia”, „Rocznik Przemyski Literatura i Język” oraz „Rocznik Przemyski Nauki Przyrodnicze”. „Rocznik Przemyski Literatura i Język” oraz „Rocznik Przemyski Nauki Przyrodnicze” ukazały się dzięki dotacji otrzymanej z Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Tom to efekt udanej współpracy Towarzystwa z przemyskimi instytucjami: Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską.

 

 

Wersje elektroniczne (pdf) „Rocznika Przemyskiego” t. 56 zostały zamieszczone na stronie internetowej  Towarzystwa. W ubiegłym roku TPN w Przemyślu opublikowało także książkę Józefa Tomasza Frazika pt. Zamek w Krasiczynie. Jest to drugie, poszerzone wydanie opracowania z 1968 r. Ponadto we współpracy z Towarzystwem ukazała pozycja Wielka wojna wyzwań duchowych. Kapelani wojskowi na froncie wschodnim 1914-1920, pod red. T. Pudłockiego i K. Ruszały, wydana przez oficynę Historia Iagiellonica.

 

rocznik historia.jpeg

Okładka Rocznika Przemyskiego przyroda

PDFTekst alternatywny - okładka Rocznika Przemyskiego.pdf

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-01-2021 07:45
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-03-2021 11:06