16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

UKS Orlik Przemyśl wśród najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce

UKS Orlik Przemyśl jest obecnie jedyną szkółką piłkarską w Przemyślu oraz powiecie przemyskim, która może pochwalić się srebrnym certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, stanowiącym potwierdzenie wysokich standardów szkolenia dzieci i młodzieży.

 

 

- "Po przeszło roku funkcjonowania programu certyfikacji, z ponad tysiąca szkółek, które w nim  wystartowały, utrzymało się 310 w skali całej Polski" – czytamy na facebookowym profilu UKS Orlik Przemyśl.

 

Na stronie internetowej PZPN znajduje się lista wszystkich certyfikowanych szkółek piłkarskich (w tym szkółek z Podkarpacia), które spełniają wysokie standardy szkolenia i dają gwarancje rodzicom, że ich dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności na wysokim poziomie.

Młodzi adepci piłki nożnej z Orlika rywalizują z najlepszymi drużynami na Podkarpaciu. Roczniki 2006 i 2009 grają w pierwszej lidze podkarpackiej tj. wśród 8 najlepszych z naszego województwa. Rocznik 2008 póki co, mierzy się w drugiej lidze.

 

- "Jesteśmy największym stowarzyszeniem sportowym w Przemyślu. Naszym 170 dzieciom staramy się zapewnić jak najlepsze perspektywy wszechstronnego rozwoju. Każda grupa treningowa, zaczynając od rocznika 2006  – kończąc na 2015, ma zaplanowane plany treningowe z minimum trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Każdy trening prowadzony jest przez co najmniej dwóch trenerów, w tym jeden trener musi posiadać uprawnienia minimum UEFA B" – twierdzi prezes UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski. – "W ciągu tygodnia każda grupa ma zapewnione cztery treningi. Do tego dochodzą turnieje, obozy, motoryka, czy treningi bramkarskie. W Przemyślu posiadamy najbardziej doświadczona kadrę trenerska, która liczy obecnie 14 trenerów z uprawnieniami UEFA A, UEFA B, UEFA C, oraz 2 trenerów wspomagających" – dodaje.

 

LOGO PZPN Łączy nas piłka

 

Program certyfikacji szkółek Piłkarskich PZPN

 

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności. Więcej na stronie internetowej www.laczynaspilka.pl/certyfikacja.

 

zdjęcie poglądowe - piłka na murawie boiska

publikacja: Agata Czereba

fot. pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-01-2021 11:32
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 15-03-2021 10:31