17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

100 zestawów wyposażenia pracowni komputerowych do wygrania w konkursie NASK dla szkół

Do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych adresowany jest konkurs „O tym się wie”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG. Na zwycięzców czeka 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych po 16 laptopów każdy.

Organizatorem konkursu „O tym się wie” jest NASK, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.

Konkurs ruszył 20 stycznia. Termin zgłaszania prac upływa 31 marca.

Zgłaszane prace plastyczne poświęcone Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom mogą być wykonane w dowolnej technice cyfrowej. Jak informuje NASK, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - do zdobycia jest łącznie 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych – każdy składający się z 16 laptopów.

zdjęcie poglądowe - pracownia komputerowa

- Polska, w trzeciej edycji Funduszy Norweskich i EOG, ma do wykorzystania ponad 809 mln euro. Z pieniędzy tych finansowane będą projekty z dziedziny ochrony środowiska, edukacji, innowacji czy kultury. Poprzez organizację konkursu dla szkół we współpracy z państwowym instytutem badawczym NASK, środki te możemy wykorzystać również na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów – stwierdził cytowany w komunikacie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Konkurs jest finansowany ze środków Funduszy Norweskich i EOG. Dodatkowe informacje na jego temat znajdują się na stronie: https://otymsiewie.pl/. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

informacja za: samorzad.pap.pl

Obraz bschut z Pixabay

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 21-01-2021 07:49
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 21-01-2021 07:49