3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mamy bardzo zdolną młodzież. Prezydent nagrodził sportowe talenty [ZDJĘCIA]

Miniony rok był dla większości z nas trudny. Epidemia koronawirusa i wdrażane co rusz nowe zakazy i obostrzenia pokrzyżowały plany wielu osobom – uczniom, ich rodzicom, nauczycielom,  przedsiębiorcom, podróżnikom i… możnaby tak wyliczać w nieskończoność.

2020 rok był też szczególnym czasem dla sportowców. Ich codzienność, treningi i mierzenie swoich sił w zawodach również wyglądały znacznie inaczej niż w latach poprzednich. Mimo tego przemyscy sportowcy zanotowali niemało bardziej lub mniej spektakularnych triumfów, udowadniając – oprócz przywiezionych z różnych zakątków Polski do rodzinnego miasta zaszczytnych tytułów i laurów – że ciężką pracą, zaangażowaniem i wielkim sercem do sportu są w stanie pokonać każdą przeszkodę.

 

19 stycznia Prezydent Miasta Przemyśla nagrodził młodych przemyślan za osiągnięte wyniki sportowe. Podczas spotkania w magistracie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, pamiątkowe dyplomy z rąk włodarza miasta przyjmowali zawodnicy oraz przedstawiciele drużyn. Nagrody pieniężne przekazane zostały na konta nagrodzonych kilka dni wcześniej.

 

 

Pula, jaką w tym roku przeznaczono na nagrody dla przemyskich sportowców, opiewała na kwotę 10 tysięcy złotych. Jak podkreślił Prezydent Miasta – to zdecydowanie zbyt mało, żeby nagrodzić wszystkich tak, jak na to zasługują. Wojciech Bakun wyraził jednocześnie nadzieję, iż w przyszłym roku miasto będzie mogło docenić młodych adeptów sportu i ich drużyny o wiele wyższymi nagrodami.

 

Ilość zgłoszonych wniosków była ogromna. I proszę mi wierzyć, że niełatwo było wskazać takie kryteria, które byłaby najbardziej sprawiedliwe. W naszym mieście nie brakuje zdolnej młodzieży, wspaniałych młodych sportowców, więc pula 10 tysięcy złotych, według mnie, powinna być co najmniej dwukrotnie, albo i trzykrotnie wyższa. Wówczas dużo łatwiej byłoby te środki przeznaczyć Państwu w bardziej wyróżniającej formie – powiedział Prezydent Miasta. – Mam jednak nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze i ze swojej strony obiecuję, że w przyszłych latach będziemy chcieli tę kwotę znacznie zwiększyć - dodał.

 

 

Podczas wtorkowej uroczystości nagrodzeni zostali:

 

Uczniowski Klub Sportowy  „Basket 15” (nagroda dla drużyny), Miejski Klub Sportowy „Polonia Przemyśl” (nagroda dla drużyny), Uczniowski Klub Sportowy „Gladiator” (nagroda dla drużyny), Stowarzyszenie Rozwoju Sportu „Przemyśl” (nagroda dla drużyny), Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących  „Podkarpacie” - zawodnicy: Paweł Gil, Miejski Ludowy Klub Sportowy „Nurt”- zawodnicy: Aleksandra Makar, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Żeńskiej Koszykówki  w Przemyślu „Basket Go” (nagroda dla drużyny), Przemyski Klub Karate KYOKUSHIN - zawodnicy: Michał Lisowski i Katarzyna Pisarska oraz Uczniowski Klub Sportowy „Tempo 5” - zawodnicy: Anna Kicińska, Adrian Pempuś, Rafał Klinger, Patryk Pelc, Julia Szczepanik, Patryk Panyło oraz Jakub Pawłowski.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów na boiskach, bieżniach i parkietach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

 

Nagrody_dla_sportowców_fot_A_Czereba (25).jpeg

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-01-2021 16:06
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-01-2021 16:07