20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsze informacje o przemyskim finale WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomimo obostrzeń wynikających z pandemii, także w tym trudnym dla nas wszystkich roku organizuje wielki Finał, podczas którego zbierane będą pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. Finał WOŚP z głową odbędzie się także w Przemyślu w niedzielę 31 stycznia. Jak zwykle na ulicach spotkacie wolontariuszy, datki możecie wpłacać także do wirtualnej skarbonki. I chociaż na przemyskim Rynku nie odbędą się koncerty, nie znaczy to, że zabraknie muzyczno-artystycznych wydarzeń, które uatrakcyjnią przemyski Finał WOŚP.

wosp-2021.png

Podobnie jak w latach ubiegłych przemyski sztab WOŚP przy Młodzieżowym Domu Kultury tworzą nauczyciele i pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury, którzy podjęli się przygotowania oraz rozliczenia zbiórki. Funkcję Szefa Sztabu przyjęła na siebie w tym roku Sabina Tomaka-Wiater.

Na ulicach w godzinach 9:30 - 18:00 przemyślanie spotkają w tym dniu 35 wolontariuszy - młodzież z I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Hotelarsko-Usługowych i Gastronomicznych, Zespół Szkół w Nehrybce oraz Przemyskie Morsy. Sztab  od wielu lat i również w tym roku wspierany jest przez DELIKATESY PIOTRUŚ PAN oraz Hurtownię Opakowań Jednorazowych DOMET S.C. Osoby lub firmy chętne do wsparcia wolontariuszy i sztabu zapraszamy do kontaktowania się ze sztabem.

Wspieramy zbiórkę również online, wirtualna skarbonka sztabu jest dostępna pod adresem: eskarbonka.wosp.org.pl W dniu finału będzie możliwość również wrzucenia datków do puszki stacjonarnej znajdującej się w siedzibie MDK przy ul. Św. Józefa 6.

Jak co roku w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włącza się Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. W Sali Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się koncert z udziałem podkarpackich i przemyskich artystów, który będzie transmitowany online w dniu finału 31.01. br.  w godz. 17.00-20.00. 31 stycznia nie zabraknie także tradycyjnego "światełka do nieba". Będzie to niespodzianka - o godz. 20.00 patrzcie w stronę przemyskiego Rynku!

Ponadto Przemyskie Morsy oraz członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza zadeklarowali podobnie, jak miało o miejsce w latach ubiegłych, że w ramach działań swoich stowarzyszeń przyłączą się do zbiórki na rzecz WOŚP.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 19-01-2021 08:28
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 20-01-2021 12:13