-7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ" - zaproszenie do udziału w międzyszkolnym konkursie na grę planszową

Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe są doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju i edukacji dzieci. Wraz z rozwojem technologii informacyjnej zostały one częściowo wyparte przez gry komputerowe. Jednak w ostatnich latach zauważa się swoisty „renesans” planszówek, które nie tylko uczą i bawią, ale również integrują grupy rówieśnicze, rodzeństwo i całe rodziny. Jeszcze większą przyjemność niż granie może sprawić samodzielne „wymyślanie” gry planszowej.

 

 

Aby zachęcić dzieci i młodzież do podjęcia tego typu aktywności twórczej Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu ogłasza konkurs na projekt gry planszowej pt. „Świąteczna opowieść”.

 

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i plastyczno-technicznym wykonaniu prototypu gry (np. edukacyjnej, logicznej, przygodowej, strategicznej lub dowolnej innej), której tematyka oscylować będzie wokół wszelkich tradycji religijnych i świeckich związanych z całym okresem Świąt Bożego Narodzenia – od początku Adwentu do tzw. Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

 

angel-564351_1920.jpeg

 

Organizatorzy konkursu zapraszają do udziału w przedsięwzięciu uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego. Najważniejsze terminy oraz szczegóły organizacyjne związane z konkursem znajdują się w załączonym regulaminie.Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy ciekawych pomysłów oraz dobrej zabawy przy tworzeniu gier. 

 

 

Do pobrania:

 

game-3061506_1920.jpeg

za Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-01-2021 12:36