22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ferie zimowe 2021 z Przemyską Biblioteką Publiczną

Ferie zimowe już trwają! Z tej okazji Przemyska Biblioteka Publiczna proponuje dzieciom i całym rodzinom udział w wydarzeniach czytelniczych. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Baner z logo Przemyskiej Biblioteki Publicznej i napisem Ferie 2021 z Przemyską Biblioteką Publiczną

 

Miłośnikom książek proponujemy zimową zabawę czytelniczą LITERACKIE BINGO, w której młodzi czytelnicy w wieku 7-16 czytają książki według wybranych tematów i wypełniają kartę bingo. Maluchy do lat 6 czytają z rodzicami. Celem zabawy jest przeczytanie jak największej liczby książek i wypełnienie wszystkich pól planszy według zadanych w karcie tematów.

Pliki do pobrania:

 

Z kolei miłośnikom klocków LEGO zaplanowaliśmy LEGO CHALLENGE - baśniowe wyzwanie, w którym dzieci w wieku 6-13 lat mogą zostać architektami literackich budowli i zdobyć nagrody. Głównym zadaniem challenge'u jest zbudowanie z własnych klocków LEGO budowli (zamku, pałacu, domku), dla której inspiracją będzie przeczytany tekst literacki dla dzieci (np. pałacu Królowej Śniegu na podstawie baśni H.Ch. Andersena).

Pliki do pobrania:

 

Wszystkich zainteresowanych: quizami, zagadkami, puzzlami - dzieci i rodziców - zapraszamy do udziału w zimowych zabawach online. Dla pierwszych dziesięciu osób, które zamieszczą komentarz na naszym profilu facebookowym i podzielą się w nim swoimi opiniami na temat zabaw online, przewidziano upominki.

Pliki do pobrania:

 

Plakat opisujący tematykę zajęć w trakcie ferii, grafika przedstawiająca bawiące się w śniegu dzieci. Tekst alternatywny w pliku poniżej

PDFtekst alternatywny do plakatu Ferie z Przemyską Biblioteką Publiczną.pdf

za Przemyska Biblioteka Publiczna

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-01-2021 10:07
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 16-03-2021 09:48