-7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Wilcze wiano” przemyślanina Piotra Chudy od stycznia w księgarniach. POLECAMY!

Już od stycznia we wszystkich dobrych księgarniach czekać będzie na Państwa kolejne literackie „dziecko” Piotra Chudy.

 

Przemyśl okazuje się być kolebką niezwykle zdolnych i twórczych mistrzów pióra. Po znanym wszystkim wielbicielom literatury grozy i fantastyki Stefanie Dardzie, czy autorce cyklu bestselerowych powieści o losach przemyskich licealistów Magdalenie Skubisz, młode pokolenie znanych i lubianych artystów słowa z miasta nad Sanem zasilił on.

 

 

Piotr Chuda na co dzień spełnia się jako pedagog, dydaktyk, profilaktyk oraz publicysta zajmujący się problematyką zjawisk społecznych. Zawodowo związany ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ulicy Kopernika w Przemyślu. Współpracuje także z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu jako realizator zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania  Problemów Uzależnień.

 

Pierwsze dzieło Piotra Chudy – bajka pt. „Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka” powstała na podstawie autorskiego programu profilaktycznego, od lat realizowanego na terenie przemyskich szkół. Książeczka znalazła się na półkach lokalnych księgarń w lipcu tego roku. Zachwyceni nią czytelnicy, nie musieli długo czekać na kolejną pozycję autorstwa przemyślanina. „Wilcze wiano” to kolejny tytuł, który nie tylko momentalnie wciągnie każdego, kto po niego sięgnie, ale i zmusi do refleksji.

 

Autor porusza w niej szereg problemów dnia codziennego. Odpowiada na liczne pytania oraz wskazuje praktyczne i konkretne rozwiązania wszystkich sytuacji, które opisuje. Dynamika i lekkość tekstu powoduje, że książkę czyta się niezwykle szybko.  Przystępnie podana, rzetelna wiedza z różnych dziedzin poparta jest myślami wielu mądrych ludzi pojawiających się na kartach historii - filozofów, pisarzy, naukowców, a także ludzi nauki i sztuki, którzy w ciągu wieków przekazywali swoje rady poparte niezwykłym doświadczeniem.

Wstęp do książki napisał ksiądz prałat Stanisław Czenczek - Diecezjalny Moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Archidiecezji Przemyskiej. A ilustracje wykonała (również przemyślanka!) Monika Słowakiewicz.

 

Piotr Chuda na facebooku.jpegNa zdjęciu Piotr Chuda podczas pracy z ilustratorką „Wilczego wiana” Moniką Słowakiewicz. Fotografia użyczona z facebookowego profilu Piotra Chudy.

 

Bez wątpienia jest to pozycja, po którą warto sięgnąć. I bynajmniej nie tylko z ciekawości. Piotr Chuda już raz udowodnił, że książka opatrzona jego nazwiskiem jest czymś więcej niż błahą opowiastką dla mniejszych lub większych dzieci. To książki, które zostawiają w czytelniku trwały ślad. Są błyskotliwym i pięknym przekazem rzetelnej wiedzy na tematy, które dotyczą nas wszystkich – bez względu na wiek.

 

Serdecznie polecamy i… czekamy na więcej!

 

Załącznik bez tytułu 00012.jpeg

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcie: Piotr Chuda na FB

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-12-2020 11:18
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 30-12-2020 11:39