13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pamięci Ofiar II Wojny Światowej

W piątek 31 sierpnia br. w przeddzień 68 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Przemyślu odbyły się uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu wojskowym. O godzinie 16.30 w Kościele Garnizonowym (oo. Karmelitów Bosych) odprawiona została Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na cmentarzu wojskowym.
Jako pierwszy głos zabrał Andrzej Zapałowski Poseł do Parlamentu Europejskiego, w uroczystości udział wziął również Andrzej Mazurkiewicz Poseł na Sejm RP. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla w swoim wystąpieniu mówił między innymi o młodzieży, która z roku na rok co raz liczniej uczestniczy w uroczystościach poznając historię swojej Ojczyzny: „Nie jest prawdą, że młodzi ludzie żyją tylko dniem dzisiejszym i nie interesują ich wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Wprost przeciwnie: coraz częściej angażują się w projekty, które pielęgnują naszą pamięć i umacniają narodową tożsamość. To pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość naszego kraju, o którego sile będą przecież stanowić dorastające pokolenia”.
Po odczytaniu apelu poległych i salwie honorowej kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza i wiązanek kwiatów między innymi na kwaterze Żołnierzy Armii Krajowej. Organizatorem uroczystości byli Prezydent Miasta Przemyśla oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl.

JPGRobert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla - mówił między innymi o młodzieży dla której uroczystośc to żywa lekcja historii

JPGSkładanie wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza

Opublikował:  | Data publikacji: 03-09-2007 07:52
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:07