13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mikołaje u chorych dzieci – Wojciech Bakun, Bogusław Świeży i Maciej Kamiński zawieźli słodkości do małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu

Niestety – również w naszym mieście – są dzieci, które martwią się czy Święty Mikołaj trafi z prezentem pod właściwy adres, gdyż zamiast w swoim domu jeden z najważniejszych dla wszystkich maluchów dzień w roku, jakim z pewnością są Mikołajki, spędzają w szpitalu…

 

 

W tym roku, mimo epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, do małych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Ojca Pio w Przemyślu zawitało co najmniej kilku świętych Mikołajów. Jednak – z powodu panujących obostrzeń, a wśród nich zakazu wejścia na oddziały szpitalne – Mikołajowie przekazywali swoje prezenty swojemu pomocnikowi. Ten podawał je wyczekującym najmłodszym.

 

7 grudnia z wizytą do najmłodszych pacjentów przemyskiego szpitala wyruszyli trzej wysłannicy  sympatycznego brodacza z Bieguna Północnego. Świąteczna delegacja w składzie: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Wiceprezydent Bogusław Świeży oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński, przekazała na ręce Zastępcy Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych Roberta Wyskiela worki pełne smakołyków.

 

 

Wierzymy, że przekazane prezenty choć troszeczkę osłodzą dzieciom ten trudny dla nich oraz dla ich rodziców czas. Życzymy wszystkim małym pacjentom Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Ojca Pio w Przemyślu szybkiego powrotu do zdrowia, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spędziły już nie na szpitalnym oddziale, a w swoich domach – otoczeni miłością i troską najbliższych oraz górą prezentów.  

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-12-2020 12:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-12-2020 12:22