26 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Świąteczne i noworoczne zaproszenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Tradycyjnie już w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku ulice naszego miasta ozdobione są świetlnymi iluminacjami. Błyszczące renifery, topniejące lodowe sople, kolorowe Mikołaje.
 

PCKiN Zamek (6).jpeg


Również tradycyjnie wyjątkowe dekoracje świąteczne zagościły na Zamku Kazimierzowskim. Oczywiście rozbłysną, tak jak w całym Przemyślu, dopiero kiedy do naszego miasta zawita Święty Mikołaj, czyli 6 grudnia. W tym zabytkowym, posiadającym własną legendę i dostarczającym niezapomnianych przeżyć miejscu, bożonarodzeniowe ozdoby widoczne są już przed wejściem na dziedziniec. Rozmieszczone są też na samym dziedzińcu i oczywiście wewnątrz, w pomieszczeniach zwyczajowo przeznaczonych do zwiedzania. Te wewnętrzne w tym roku z wiadomych przyczyn niestety są niedostępne dla oczu zamkowych gości. Wyjątkowe świąteczne drzewko stojące w foyer, ręcznie robiona szopka oraz wiele, wiele innych ozdób nie będzie swym widokiem cieszyć szerszego kręgu osób, które każdego roku w tym czasie tłumnie przybywały, aby uczestniczyć w kulturalnych wydarzeniach. 

 

 

Zamek Kazimierzowski jako jeden z najważniejszych obiektów historycznych naszego miasta, nawet w czasie pandemii jest ciągle znakomitym miejscem docelowym rekreacyjnych spacerów. W związku z tym, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, jako zamkowy gospodarz oraz animator kulturalnych wydarzeń na tym terenie, serdecznie zaprasza do odwiedzenia tego miejsca w wyjątkowym, świątecznym czasie.

 

PCKiN Zamek (7).jpeg

 

Przez cały okołoświąteczny i noworoczny magiczny okres, przystrojony na zewnątrz Zamek Kazimierzowski zaprasza wszystkich, którzy chcą doświadczyć świątecznego nastroju doprawionego szczyptą historii. Zapewne znajdą się też tacy, którzy zrobią sobie zdjęcie na tle urokliwej, świetlnej oprawy – serdecznie do tego zachęcamy.  

 

PCKiN Zamek (2).jpeg

PCKiN Zamek (5).jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 02-12-2020 15:12
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 03-12-2020 10:55