-7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święty Mikołaj nie zapomni o tych młodszych i tych starszych dzieciach! Wyglądajcie go przez okna! Już 6 grudnia!

W tym roku pandemia pokrzyżowała plany nawet świętemu Mikołajowi…

Zakaz zgromadzeń, zajęcia szkolne prowadzone zdalnie, odwołane koncerty, pozamykane sklepy to tylko niektóre z obostrzeń, będących konsekwencją trwającej od wiosny epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wielkimi krokami zbliża się grudzień, a wraz z nim wiele kolejnych niewiadomych. Jak w tym roku będą wyglądać święta Bożego Narodzenia…? Czy będą miały ten sam urok, co poprzednie…? I fundamentalne pytanie – czy ulubiony święty wszystkich dzieci przybędzie z prezentami?

 

 

Nie na wszystkie pytania potrafimy dziś odpowiedzieć. Ale jedno wiemy na pewno! Święty Mikołaj kocha Przemyśl i jego najmłodszych mieszkańców! Uroczy brodacz potwierdził nam właśnie, że zgodnie z tradycją i tym razem odwiedzi miasto nad Sanem. Co więcej – znów przybędzie do nas ze swoją cudowną, zmotoryzowaną świtą. Jednak… tegoroczna Parada Mikołajowa odbędzie się w zupełnie innej niż zwykle formule.

 

Ze względów bezpieczeństwa, a także z uwagi na wciąż obowiązujące restrykcje, nie będziemy mogli w niedzielę, 6 grudnia br. wszyscy razem przywitać Świętego Mikołaja na Rynku Starego Miasta. Święty, a i owszem, pojawi się tam (ale tylko na chwilkę) po to, aby zgodnie z tradycją – rozświetlić zdobiącą serce nadsańskiego grodu choinkę oraz resztę ozdób, które już niebawem pojawią się w różnych częściach miasta.  

 

 

Tego dnia (6 bm.) o godzinie 16.00 tuż po ceremonii rozświetlenia bożonarodzeniowego drzewka i iluminacji w Rynku Starego Miasta, nasz Szacowny Gość wyruszy – wraz ze swoimi pomocnikami – na spotkanie z przemyskimi maluchami. Nie będzie to jednak takie spotkanie, jakiego się spodziewacie. Święty przejedzie bowiem swoim kolorowym pojazdem przez miasto, odwiedzając przy tym kilka osiedli. Szczegółowy, samochodowy szlak Świętego Mikołaja przedstawia się następująco:

 

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg6.jpegtrasa.jpeg

 

Tymczasem wszyscy - duzi i mali – oczekujący na spotkanie ze Świętym, musicie pamiętać, że Mikołaj ze względu na swoje i Wasze bezpieczeństwo, nie będzie mógł zatrzymać swojego wozu i spotkać się z Wami osobiście. Będzie mógł natomiast pozdrowić wszystkie grzeczne dzieci donośnym „Ho, ho, ho…”.

 

 

Prosimy więc o niewychodzenie z domów i nie gromadzenie się na chodnikach. Oczekujcie na Świętego w oknach, z których będziecie mogli do niego pomachać. A my obiecujemy, że Święty nie tylko odwzajemni Wasze pozdrowienie, ale z pewnością (jeśli byliście grzeczni), pewnej grudniowej nocy, zawita do waszego domu i zostawi coś pod poduszką lub choinką…

 

Uważajcie na siebie i dbajcie o swoje zdrowie. Wierzymy, że dzięki temu za rok spotkamy się na tradycyjnej Paradzie Mikołajowej, gdzie znów wszyscy wraz zaśpiewamy: „Człap, człap, idzie już… Święty Mikołaj jest tuż, tuż…”. Do zobaczenia!

 

parada mikołajowa fot. Agata Czereba (4).jpeg

 

Sponsorzy Parady Mikołajowej:

– Urząd Miejski w Przemyślu,

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego,

– Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu,

– Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu,

– Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Przemyślu,

– Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu,

– Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu,

– Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna,

– Komenda Miejska Policji w Przemyślu,

– Straż Miejska w Przemyślu,

– Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu,

– Straż Ochrony Kolei w Przemyślu,

– Piotruś Pan,

– Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu,

– 5 batalion strzelców podhalańskich w Przemyślu,

– Zakład Karny w Przemyślu,

– Region Ziemia Przemyska NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

 

poprawiony plakat PARADA MIKOŁAJOWA.jpeg

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: pixabay.com, Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 25-11-2020 15:32
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-12-2020 13:03