-3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ostatni akcent Rowerowej Stolicy Polski

Trwająca cały wrzesień Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zaktywizowała środowiska rowerowe w miastach prezydenckich, które brały udział w tej zabawie. I chociaż nie znaleźliśmy się jako miasto na podium tej akcji, to jednak zajęliśmy bardzo dobre ósme miejsce wśród 44 miast biorących w nim udział. Niestety nie udało się ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią zorganizować spotkania, na którym moglibyśmy podziękować najaktywniejszym rowerzystom z Przemyśla i innych miejscowości "kręcących" dla naszego miasta. Skromnym podziękowaniem, podobnie jak w ubiegłym roku, były natomiast vouchery na zakupy i serwis rowerów przesłane paniom i panom, którzy przejechali największy dystans w czasie miesiąca. Te wyróżnienia przygotowaliśmy wspólnie ze wspierającym nas drugi raz przemyskim sklepem Azymut

Przypomnijmy, że wśród mężczyzn na przemyskim podium znaleźli się:

I miejsce w Przemyślu i jednocześnie III miejsce w Polsce - Paweł Salamon, na co dzień inżynier architekt ogrodów, z przejechanym dystansem 6301 km. 

Paweł Salamon_m.jpeg

II miejsce w Przemyślu - Józef Chuchra, emerytowany elektryk, człowiek który przemierzył całą Europę na rowerze! Przejechał 3667 km w czasie akcji.

Józef Chuchra_m.jpeg

III miejsce w Przemyślu Marek Skałacki z dystansem 2933 km, pracownik ochrony Poczty Polskiej.

Marek Konsul_m.jpeg

A wśród kobiet mieliśmy absolutną rekordzistkę, która nie tylko zajęła I miejsce w Przemyślu, ale i w całej Polsce.

Bernadeta Stecyk przejechała we wrześniu, kiedy odbywała się akcja 4708 km, Na co dzień pracuje w Urzędzie Miejskim w Przemyślu.

Bernadeta Stecyk_m.jpeg

II miejsce w przemyskim rankingu zajęła rzeszowianka, kręcąca dla naszego miasta Jolanta Półkoszek (2903 km)

Jolanta Półkoszek_m.jpeg

Na III miejscu w Przemyślu znalazła się Bernadetta Kiper - neurologopeda z Jarosławia (1575 km).

Bernadetta Kiper_m.jpeg

- Mam nadzieję, że to wyróżnienie sprawiło wiele radości i przyniosło dużo satysfakcji. Liczę na to, że także w kolejnej edycji Rowerowej Stolicy Polski znajdą się Państwo w czołówce „kręcących kilometry” dla Przemyśla - pogratulował najlepszym Prezydent Miasta Wojciech Bakun.

Po konsultacjach z koordynatorami i rowerzystami organizatorzy Rywalizacji - Miasto Bydgoszcz - zdecydowało, że kolejna odsłona akcji w 2021 roku odbędzie się w czerwcu. Trwają prace, aby aplikacja, z której korzystają w trakcie Rywalizacji rowerzyści była jeszcze bardziej niezawodna i została rozwinięta o nowe elementy.

Kdobre-sklepy-rowerowe_bon.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 23-11-2020 15:38
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 26-11-2020 08:05