12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl Główny z nagrodą publiczności w konkursie Dworzec Roku 2020!

Każdy ze zdobywców „Nagrody Publiczności” podkreśla, iż jest to najcenniejsza nagroda, jaką można otrzymać. To trofeum przyznawane za sprawą ilości głosów oddanych przez publiczność, użytkowników, fanów… Głosów wynikających nie z tabel, zestawień czy kalkulacji, a raczej płynących z serca. Z faktycznej sympatii do kandydata, na którego oddaje się swój bezcenny głos.

 

 

Dlatego tym bardziej cieszymy się z werdyktu, jaki ogłoszony został dziś (19 listopada 2020 r.) przez kapitułę konkursu DWORZEC ROKU 2020. Dzięki Państwa głosom nagroda publiczności w tegorocznym konkursie trafiła do naszego najpiękniejszego, zabytkowego, niepowtarzalnego Dworca Przemyśl Główny!

 

 

Przemyski Dworzec w głosowaniu internetowym zdobył aż 4881 głosów. Obok naszej wspaniałej perły architektury kolejowej w walce o ten zaszczytny tytuł brały udział także dworce: Bydgoszcz Główna, Czeremcha, Gliwice, Oświęcim, Piaseczno i Starogard Gdański oraz Goczałkowice – Zdrój (zdobywca nagrody głównej i tytułu Dworzec Roku 2020).

 

PG.png

 

Budynek dworca PKP w Przemyślu został wybudowany w latach 1859-1860 i przebudowany w 1895 roku. Jest on jedną z najokazalszych budowli na linii kolejowej łączącej Kraków ze Lwowem. W 1872 roku Przemyśl zyskał również połączenie kolejowe z Budapesztem. W latach 2010-2012 dworzec przeszedł gruntowny remont, a przy nadzorze konserwatorskim przywrócono mu wygląd sprzed ponad 100 lat.

 

Niezmiernie cieszymy się, iż podobnie jak my – nie mieliście Państwo wątpliwości, że przemyski dworzec, jak żaden inny zasługuje na to zaszczytne wyróżnienie. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos! A wszystkich, którzy nie mieli okazji podziwiać naszego wspaniałego Dworca Przemyśl Główny na żywo... Serdecznie zapraszamy! Przybywajcie, podziwiajcie, spędźcie piękny czas w naszym - jedynym w swoim rodzaju - mieście. Do zobaczenia!

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Dworzec Roku, visit.przemysl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-11-2020 13:28
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-11-2020 15:13