14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Historia rolnictwa w gminie miejskiej Przemyśl – Powszechny Spis Rolny [FILM]

Od 1 września do 30 listopada Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Powszechny Spis Rolny, który obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. 

 

Udział w nim jest obowiązkowy – rolnicy mogą dokonać samospisu w internecie, ale ci, którzy tego nie zrobią, nie mogą odmówić udzielenia informacji rachmistrzom w bezpośrednich wywiadach. Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych, które będą poparte analizą wiarygodnych danych dostarczanych przez statystykę publiczną. Wyniki spisu będą też wykorzystane w negocjacjach z Komisją Europejską w sprawie programów wsparcia dla polskiego rolnictwa.

 

spis pasek.jpeg

 

Urząd Statystyczny w Rzeszowie przygotował dla Państwa krótki film informacyjno-promocyjny przedstawiający historię rolnictwa w Gminie Miejskiej Przemyśl w świetle powszechnych spisów rolnych na przestrzeni 18 lat. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 12-11-2020 09:49
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-11-2020 09:50